Anketimiz: Numaraları yapabiliyor musunuz ?

Katılımcı sayısı
1. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Yapabiliyorum ve her yaptığında netice alıyorum.

1 100.00%
  • Bazen netice alamıyorum.

0 0%
  • Yapamıyorum ve netice alamıyorum.

0 0%
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Siz De Sihirbaz Olmak İster Misiniz ?

MoonGuardian
    Misafir

Standart Siz De Sihirbaz Olmak İster Misiniz ?

Arkadaşlar bildiğim sihirli numaralardan bazılarını burada sizlerle paylaşacağım ayrıca yeni öğrendikçe de yazacağım. Yorum ve raplerinizi esirgemeyin.

KAĞIT BULMA OYUNU
    Malzemeler : Bir deste iskambil kağıdı (yeni ve temiz olursa izleyiciler şüphelenmez.)

Nasıl Yapılır : Arkadaşlar öncelikle desteyi bir güzel karıştırıyoruz hatta izleyicilere de veriyoruz, onlar da karıştırıyorlar. Daha sonra bize kartların kapalı kısmı gelecek şekilde yani izleyiciler kartların ön yüzünü görecek şekilde kartları yelpaze şeklinde açıyoruz ve bir gönüllü çağırıyoruz. Gönüllü geldiği zaman ona o yelpazeden bir kart seçmesini, bu kartı diğer izleyicilere göstermesini ve bu kartı size göstermemesini istiyoruz. Gönüllü dediklerinizi yapıyor ve kartı sizin göremeyeceğiniz bir şekilde tutuyor olsun. Siz ise "Ben bu kartlara hızlıca bakıp senin seçtiğin ve çıkardığın kartı anlayabilirim." diyeceksiniz. İnanmayacaklar. Siz ise hızla desteye bakıyormuş gibi yapın. Asıl bakmanız gereken iki kart var. Destenin en başındaki kart ve destenin en sonundaki kart. Bu iki kart aklınızda kalsın. Hangisinin destenin başında, hangisinin destenin sonunda olduğunu hatırlamanıza gerek yok. Unutmayın, o iki kart aklınızdan çıkmasın yoksa tüm numara göçer. Mesela diyelim ki destenin başındaki ve sonundaki kartlar sinek sekizi ile kupa kızı olsun. Bunun aklınıza yazdıktan sonra ve herkes desteye hızlıca baktığınızı gördükten sonra desteyi ters çevirin. Üstteki kartın arka yüzü görünsün yani. Daha sonra gönüllüye seçtiği kartı ters olarak(arka yüzü üstte) destenin üstüne koymasını isteyin. (kartın ters yüzü dediğim rakamlar ve semboller olmayan yüzü) Bunu yaptıktan sonra destenin sıralamasının şu şekilde olması gerekir: En üstte gönüllünün seçtiği kart, onun altında diyelim ki sinek sekizi, aradaki diğer kartlar ve en altta diyelim ki kupa kızı. Şimdi gönüllünün desteyi kesmesini isteyin. Sonra birleştirsin. (makasla kesme değil ha! destenin yarısını almak ve bir yere koymak, onun üstüne destenin diğer yarısını koymak.) Siz ise desteyi alın ve ters çevirin. Bu sefer kartların ön yüzü size bakıyor olsun. Destedeki kartlara teker teker bakın. Bu değil falan deyin. Her kartı seyirciye ve gönüllüye gösterin ve "Bu değildi değil mi?" falan deyin. Onlar da hayır falan derler. Sonra destedeki kartlara bakarken öyle bir an gelir ki elinize aldığınız kart en baştaki veya en sondaki ezberlediğiniz kartlardan birisi olur. Ben bunu anlatırken sinek sekizi ile kupz kızını uydurmuştum. Mesela elinize aldığınız kart kupa kızı olur, yine gösterin, sorunuzu sorun, desteden çıkarın, ama o karttan sonra gelen kart gönüllünün seçtiği karttır. Bunu da izleyicilere ve gönüllüye gösterip "Buydu değil mi?" diye sorun, şaşıracaklardır. Ne olur ne olmaz diye o kartın bir arkasından gelen kartı kontrol edin, diğer ezberlediğiniz kart ise tamamdır. Yani benim salladığım kartlara göre gönüllünün seçtiği kart sinek sekizi ile kupa kızının arasında kalıyor. Herkesi şaşırttıktan sonra sakın hilenizi açıklamayın. Bol şanslar, sihirli günler.

MoonGuardian
    Misafir

Beğenmediniz mi ! Daha yazıcam lütfen yorum bekliyorum. (rep vermek mecburi değildir başta onu okuyup da yorum yazmıyosanız...)

V.I.P. Aydn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

walla okudum ama biraz uzunmus fazla yorum yabmıssın ama yinede saol

...