Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: MODLAR ve YAZILIMCILAR..............

DarKSoul
    Misafir

Standart MODLAR ve YAZILIMCILAR..............

ARKDAŞLAR BENDE BİR SORUN VAR BİLGİSAYAR HER ZAMAN KİTLENİYOR ANLAMIYORUM NEDEN.....
    BİRTANE PARA KAZANDIRMA SİTESİNDE DOLAŞIYORDUM O ANDAN SONRA PC YE BİŞİ OLDU FORMAT ATIYORUM AMA ODA İŞLEMİYOR
    BİR AN KİTLENİYOR RES ATINCA DÜZELİYOR AMA TEKRAR KİTLENİYOR
    HERŞEY AMA HERŞEY.....
    BANA YARDIM EDEBİLİRMİSNİZ ? ÇOK RİCA EDİYORUMM......

DarKSoul
    Misafir

bana yardim edecek kimse yokmu burda.......... lütfen acil LÜTFENN

pc im kapanıyor her zaman

Alperim
    Misafir

1-Hardiski tekrar bölümlere ayır.(En aazından 8 m sanal bellleğide silmiş ol.
    2-Bios update yap (Bıosa virüs bulatıysa temizlesin.

denemekte fayda var

DarKSoul
    Misafir

onu nasil yapcam ya pc AMD 3500+ ve 1.5 rem var ama cok yavas ya.....
    onu nasil yapacagimi soylermisin * antivirus falanmi olursa sana inanilmaz repe bogacagim......

KAZIMSER
    Misafir

ARKADAŞIM BİOSUN UPDATE SİNİ BORD UN CD SİNDE BİOS:ONLİNE BİOS FLAŞ UTİLİTY VAR ONU YÜKLE YAPMASI LAZIM . AYNI SORUN BENDEDE VARDI KONUYU AÇTIĞIN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

Alperim
    Misafir

arkadaş anlatmış bir sorun olursa yine elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım. Fdisk ise hardiskini bölme işlemi bunu gerçekleştirdiğinde düzelecektir. Düzelmezse donanımsal bir sorunun var demektir.

Admin cronos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Problemin sebebi iki ana kategoride olabilir, Yazılım ve Donanım
    A) Yazılım
    1) her zaman ilk yapılacak olan windows güncellemelerini ve driver güncellemelerini yapmak.
    2) başat çalıştıra msconfig yazıp entera bas, bu programda windows her açıldığında çalıştırılan program ve araçları gösterir. eğer işaretlerini kaldırırsan açılışta çalışmazlar. PC de arka planda çalışan programları da kontrol et. Bu listedeki ne işe yaradığını bilmeğin dosyaları http://www.processlibrary.com da arat.

B) Donanım
    1) Bilgisayarın FAN larında toz birikmesi gibi bir problem olabilir. iyi soğutulamadığı zaman ısınma problemi nedeniyle bu şekilde kilitlenmeler olabilir. Everest diye bir program var, onu kurup CPU ısısını izleyebilirsin.
    2) RAM de bir problem olabilir. http://www.memtest86.com/memtest33.zip programı ile RAM leri test edebilirsin.
    3) Arkadaşların dediği gibi BIOS update'de problemi çözebilir.

Hard disk bölümlemenin (partition) bu tip bir problemi çözeceğini sanmıyorum. Disk bölmenin amaçları:
    1) Windows sistem dosyaları ve programları verilerden ayırmak. Örneğin C ye windows kurulur, diğer bölüm D sürücüsünde ise Projeler, çalışmalar, resimler mp3 ler, kurulum dosyaları vs tutulur. Böylece windows da bir problem olduğunda C sürücüsü formatlansa bile verilerimiz d sürücüsünde problemden etkilenmez.
    2) Bazıları diski bölmenin sistemi hızlandırdığını düşünür ama tam tersine (diskin iç ve dış track'lerinin okuma yazma hızına bağlı olarak) bölünmemiş bir diskten daha yavaş olur. Diski hızlandırmak için UltimateDefrag programını öneririm fakat programda F1 e basıp help'ini okumanızı tavsiye ederim.