Toplam 16 sonuçtan 1 ile 16 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Silkroad Güvenlik Tavsiyeleri

Eski Dost

Standart Silkroad Güvenlik Tavsiyeleri

Ne yazik ki bu oyunda da hack yavasca baslamistir.. Dikkat Edilesi;

- Gizli sorunuzu iyi secin.

- Şifrenizi degistirireceginiz makinanin temiz olduguna emin olun.

- Indirdiginiz dosyalarin uzantilarina dikkat edin.

- Yabanci sitelerden (silkroadla ilgili olanlar) ozellikle bot gibi programlara keylogger yada trojen eklentisi yapmak kolay.

- Ayrica deneme surumu olan antivirus programlarini bilgisayariniza yuklemeyin bunlar suresi dolunca güncelleme yapmazlar ve böylece yeni virüs/keylogger/trojan ları tanımazlar.

- Bilgisayarinizda 1 firewall da olursa buna guzel bir ayarla hic bisi yapamazlar.

- c:\windows\system32\_2dll.dll Bi dosyanin olmadigindan emin olun silmek icin windows'u guvenlik kipte acmalisiniz.

Hacklenmekten Kurtulmanın 6 YOLU

Joymaxın hacklenmek istemeyen kullanıcılara tavsiyeleri:

1)Hiçbirzaman ID ve şifrenizi paylaşmayın.Şifrenizi düzenli olarak değiştirin.Şifrenin eski kalması ID hırsızlığına yol açabilir ve şifreyi değiştirmek ID hırsızlığı şansını azaltır.

2)Windows güncellemelerini mutlaka yükleyin*.Hacklenme ve öteki saldırılar genellikle windows açıklarından yapılmaktadır, bu yüzden windowsu güncellemek çok önemlidir.**

3)Hiçbirzaman bot veya herhangi bir yasak program kullanmayın çünkü bu programlara IDnizi çalabilen virüs veya spyware eklenmiş*** olabilir.

4)Silkroada girmeden önce bilgisayarınızı resetleyin(özellikle kafelerde demiş)Eğer birkaç kişinin birlikte kullandığı bir bilgisayarda oynuyor iseniz silkroada girmeden önce mutlaka resetleyin, bu sizin şifrenizi çalmaya çalışanları yanıltacak oyundaki performansınızı(bilgisayarın performansı, hızı yani) artıracaktır.

5)Koruma programları MUTLAKA kurulmalı ve kullanılmalıdır.

6)Yasak alışveriş sitelerinde boy göstererek hackerların hedefi haline gelmeyin.

*: Düzenli olarak yükleyin demiş ama windows xpde otomatik güncelleştirmeleri açarsanız zaten rahatca kendini patchler bilgisayar.

**:Linux veya herhangi bir başka işletim sistemi kullanıyorsanız sorun yok çünkü hackerların %98i windowsa saldırıyor.

***: Ki bunu yapmak öyle kolaydır ki şaşırırsınız.

NUKER
    Misafir

saol

CepBoyZ
    Misafir

gerçekten güzel bilgiler var.
    özellikle yabancı sitelerden indirilen botların çoğunda keylogger geziyor.
    benden size tavsiye kesinlikle ama kesinlikle yasal olmayan bot kullanmayın.
    bu hem oyundan ban yemenize hemde şifrenizin çalınmasına yol açabilir.

Alperim
    Misafir

Eline sağlık sağol..

siyah_kus
    Misafir

paylaşımın için saol kardeş.

ssss
    Misafir

KOrkuyorummmmmmm[/b]

RaPsTaRTr
    Misafir

Bilgi için Saol keylogger dan bıktık artık

Eline Sağlık.
    Konu B я T tarafından (10-01-2009 Saat 01:08 PM ) değiştirilmiştir.

okansnow
    Misafir

teşekkürler

Fire wall linki werebilirmisin

Süper Moderatör
    M e я T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı xalibu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fire wall linki werebilirmisin
    Buradan Firewall indirebilirsin.
    Burada birşeyler, kurallar, öneri ve şikayet gibi şeylerin bildirimi gibi şeyleri esas alan eğlenceli bir yazı yazmıştım ama 1.370 karaktere sahip olduğu için mızmızlandı vb4. 1000 karakterden fazla olamazmış yazdıklarım buraya. Sonra indirdim 957 karaktere kadar. Dedi, "500 karakteri geçemez." bende dedim "İyi tamam peki abi, yazmıyorum." .

Yazmıyorum yani..

Admin cronos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Thumbs up

platoon un linkini verdiği Comodo yu şiddetle tavsiye ediyorum. ilk kurduğunuz çok fazla şeye "bu program şunu yapmak istiyor izin veriyormusun?" vs gibi soru soracak. "Remember my answer" seçili olduğunda işaretlediğiniz cevabı kaydeder, tekrar sormaz. Virüs uyarısı verdiğinde, eğer zararsızsa dosya, örnek loader ı çalıştırdınız ve virüs uyarısı verdi, dosyayı orjinal linklerinden (recyfer.info sitesinden) indirdiyseniz o zaman açık olan uyarı penceresinin alt sağ tarafından "Add to exclusions" ı (virüs uyarısında/taramasında hariç tutulacak) seçin. O dosyayı artık gözardı eder (siz güvenilir olarak belirlediğiniz için). Bu sayede antivirüs programını da kapatmamış olursunuz (comodo internet security den bahsediyorum, onda antivirüs de birlikte geliyor). AV kapanmadığı içinde rahat rahat takılabilirsiniz oyuna girerken vs. Birde bir kurulum dosyası çalıştırdığınızda "Treat As Installer" ı seçerseniz kurulum moduna geçer ve o dosyanın işlemlerine ona göre davranır. Türkçesini kurmadığım için karşılıklarını bilmiyorum ama zor olmaz sizin için.

Ben henüz windows 7 sürümü çıkmadığı için ThreatFire kullanıyorum antivirüs olarak. O da fena değil ama Comodo internet security nin windows 7 sürümü çıkar çıkmaz kuracağım.

Kısaca, eğer doğru olarak kullanırsanız, çıkan uyarı pencerelerine dikkatli olarak cevaplar verirseniz hiçbirşeyden korkmanıza gerek kalmaz.

V.I.P. KâbuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı eNyA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden Eski konulara yazı yazıyosun üstüne üstlük post kasıyosun
    Cool Yeni üyeler daha önceden açılmış konulara yorum yazabilirler.Bunun bir suçu yok.Post kasmaya girmez Bu daha önce başka bir konuda belirtilmişti

©Copyright OnlineOyun & Since 2008
    █║▌│ █║▌ ║││█║█║
    ~KâbuS~

Saolasın

Süper Moderatör
    M e я T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı cronos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    platoon un linkini verdiği Comodo yu şiddetle tavsiye ediyorum. ilk kurduğunuz çok fazla şeye "bu program şunu yapmak istiyor izin veriyormusun?" vs gibi soru soracak. "Remember my answer" seçili olduğunda işaretlediğiniz cevabı kaydeder, tekrar sormaz. Virüs uyarısı verdiğinde, eğer zararsızsa dosya, örnek loader ı çalıştırdınız ve virüs uyarısı verdi, dosyayı orjinal linklerinden (recyfer.info sitesinden) indirdiyseniz o zaman açık olan uyarı penceresinin alt sağ tarafından "Add to exclusions" ı (virüs uyarısında/taramasında hariç tutulacak) seçin. O dosyayı artık gözardı eder (siz güvenilir olarak belirlediğiniz için). Bu sayede antivirüs programını da kapatmamış olursunuz (comodo internet security den bahsediyorum, onda antivirüs de birlikte geliyor). AV kapanmadığı içinde rahat rahat takılabilirsiniz oyuna girerken vs. Birde bir kurulum dosyası çalıştırdığınızda "Treat As Installer" ı seçerseniz kurulum moduna geçer ve o dosyanın işlemlerine ona göre davranır. Türkçesini kurmadığım için karşılıklarını bilmiyorum ama zor olmaz sizin için.

Ben henüz windows 7 sürümü çıkmadığı için ThreatFire kullanıyorum antivirüs olarak. O da fena değil ama Comodo internet security nin windows 7 sürümü çıkar çıkmaz kuracağım.

Kısaca, eğer doğru olarak kullanırsanız, çıkan uyarı pencerelerine dikkatli olarak cevaplar verirseniz hiçbirşeyden korkmanıza gerek kalmaz.
    Kurdum, çok güzel kuruldu. Res attım internete bağlanamadım. "Bu bağlantı Sınırlı Veya Bağlantı yok" Avast'ın kalkanları bana yetiyor
    Burada birşeyler, kurallar, öneri ve şikayet gibi şeylerin bildirimi gibi şeyleri esas alan eğlenceli bir yazı yazmıştım ama 1.370 karaktere sahip olduğu için mızmızlandı vb4. 1000 karakterden fazla olamazmış yazdıklarım buraya. Sonra indirdim 957 karaktere kadar. Dedi, "500 karakteri geçemez." bende dedim "İyi tamam peki abi, yazmıyorum." .

Yazmıyorum yani..

Admin cronos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı pℓαтooи Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kurdum, çok güzel kuruldu. Res attım internete bağlanamadım. "Bu bağlantı Sınırlı Veya Bağlantı yok" Avast'ın kalkanları bana yetiyor
    1) illaki birşeyler için izin istemiştir sende vermemişsindir.
    2) avast (ve diğer antivirüsler) yeni çıkan virüslere karşı birşey yapamazlar. ilk önce bu yeni virüslerin program veritabanına eklenmesi gerekir. ThreatFire "ben onlar gibi veritabanına bakarak değil davranış inceliyerek karar veriyorum diyor" (çoğu antivirüs firması ürünleri için bunu diyor ama tamamen pazarlama yalanları).

...
    Kısaca, eğer doğru olarak kullanırsanız, çıkan uyarı pencerelerine dikkatli olarak cevaplar verirseniz...
    güvenlik yazılımının açtığı pencerelere dikkat etmek, önem vermek gerekiyor. falanca program şunu yapmak istiyor izin veriyormusunuz diye sorduğunda, o programın/işlemin ne olduğunu bilmiyorsanız google da aratacaksınız. Zaten ilk önce o dosyanın zararlı olup olmadığını belirten siteler gelir. Ona göre cevap verirsiniz.

sanırım comodo kullanabilecek kişiler şu an için çok sınırlı.

V.I.P. Crossie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı cronos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1) illaki birşeyler için izin istemiştir sende vermemişsindir.
    2) avast (ve diğer antivirüsler) yeni çıkan virüslere karşı birşey yapamazlar. ilk önce bu yeni virüslerin program veritabanına eklenmesi gerekir. ThreatFire "ben onlar gibi veritabanına bakarak değil davranış inceliyerek karar veriyorum diyor" (çoğu antivirüs firması ürünleri için bunu diyor ama tamamen pazarlama yalanları).

güvenlik yazılımının açtığı pencerelere dikkat etmek, önem vermek gerekiyor. falanca program şunu yapmak istiyor izin veriyormusunuz diye sorduğunda, o programın/işlemin ne olduğunu bilmiyorsanız google da aratacaksınız. Zaten ilk önce o dosyanın zararlı olup olmadığını belirten siteler gelir. Ona göre cevap verirsiniz.

sanırım comodo kullanabilecek kişiler şu an için çok sınırlı.
    aynen anca türkçesi çıkarsa kullanıcı artabilir
    comodo`yu ilk çıktığı zaman kullanmıştım ozaman tabi AV özelliği yoktu sadece firewall olarak kullanıyodum ama ondada çok özellik yoktu şimdi baya bi geliştirmişler harika olmuş avira antivirle beraber kullanıyorumda Aviraya bile gerek kalmıyor zararlı kod tespitinde çok titiz comodo.avira ile karşılaştırmasını yaptım çok fark var

eskiden comodo yokken zone alarm kullanıyodum tabi oda çok hafıza kullanıyodu makine açılışta baya bi zorlanıyodu şuanda en iyisi comodo gözüküyor