Toplam 11 sonutan 1 ile 11 arasndakiler gsteriliyor.

Konu: karakter yaplandrrken pure & stat & hybird ve kyafetler

orbjk
    Misafir

Standart karakter yaplandrrken pure & stat & hybird ve ky

pure stat hybird
    Bir ok kiininde karakteri kasarken skntya sokan bir konuda stat datm. nceden almsa zr dilerim.

Statlarn ne olduklar zaten forumda verilmi ama genede kk bir aklama yapalm :

STR : HP(hit point)'i arttrr. Phy Balance'i ykseltir ve Phy Damage'i arttrr. Phy = Physical - Fiziksel
    INT : MP(mana point)'i arttrr. Mag. Balance'i ykseltir ve Mag. Damage'i arttrr. Mag = Magical - Bysel

2 Stat arasnda birbiriyle balantl tek birey var oda Balance.
    Ne kadar ok STR verirseniz o kadar ok Phy. Balance artar fakat bir orandada Mag. Balance azalr.
    Ayn ekilde INT iinde geerli, onda Mag. Balance artarken Phy. Balance der.

Peki Bu Balance nedir?
    Critical vurduunuzda normal vurduunuzun %ka kadar vuracanz gsterir. Mesela Phy. Balancesi %90 olan bir kii diyelim 100 damage veriyor ve bi anda critical vurdu. O an ki vuraca damage 190 olacaktr. Balanceler Maximum %140 oluyor.

FULL STR KARAKTERLER : Bol HP, Az MP, Yksek Fiziksel Hasar
    Her levelde Glavie kullanclar iin en ideal stat datmdr. Levelde ok rahat bir ekilde kasabiliyorsunuz.
    Fakat Full STR blade'ler lvl 50'ye kadar ok ikence ekerler nk verdikleri hasar ok dk olur. 50'den sonra alacak son skillerle bireye benzemeye balarlar. PvP'de ise benim grmce Full STR blade'i kimse alamaz. Fakat Blade kasmak o kadar kolay deil.
    Full STR iseniz size nerim Glavie kasmanz ve en son (isterseniz) skill drerek Blade'e dnmeniz.

Yada Glavie sevmiyorum derseniz Bow kullanmanz itina ile neriyorum. Gerektende mkemmel uyuuyor Full STR ile bow. AntiDevil ile verdiiniz criticallerden tutun dier lvl 30 skilleriyle inanlmaz damageler verirsiniz. Fakat bow'un dezavantaj ok yava olmasdr.

Full INT : Az HP, Bol MP, Yksek Bysel Damage
    nericeim tekey Sword ve Kalkandr. Spear kullanrsanz ok iyi damage verebilirsiniz fakat bi o kadarda kendi mezarnz hazrlam olursunuz. Full STR glavie 'im ve tek vuruta bazen Full int karakterleri ldrebiliyorum Spear olanlar ama kalkan takanlar ardardna 3-4 vuruumu block yapabiliyor.
    Full int iseniz size en sword ve kalkandan baka birey tavsiye etmem.

Force olarakta Fire Imbue gitmenizi neririm. Lightning her ne kadar maximum dmg olarak fire'dan yksek olsada Fire bylerinin avantaj byleri uzaktan atyorsunuz. Lightningde ise adama baya bi yaklayorsunuz. Tabi ki Sp farm yapmsanz Fire ve Lightning ayn anda gidin derim.

STR Hybrid : Yksek fiziksel damage fakat Magical balance'yide hafif dengelenmi hali.
    te Blade ve Kalkan kullananlar iin en ideal stat trdr.
    Stat datm ise 2 STR : 1 INT 'tir.
    Bylece hem mana sorunu ekmezsiniz hemde Full STR'ye gre daha rahat level kasarsnz ama HP'niz full str kadar ok olmaz ve verdiiniz criticaller pek yksek olmaz.

INT Hybrid : Yksek Magical damage fakat burda ki Physical Balance'yi dengelemek deil. HP'i dengede tutmak.

Spear kullananlarn daha ok tercih ettii bir stat datm trdr. Stat datm 1 STR : 2 INT'tir.
    Sword Kalkan veya Spear ile kullanlmas idealdir ama Spear kullanmanz daha ok neririm. Hem HP asndan dengeyi salar hemde Spear skillerinin verdii fiziksel damage iin azda olsa Phy. Balanceyi azbuuk arttrr. Level kasarkende gayet rahatlk yaarsnz.

Kyafet nerileri :
    Full INT Sword Kalkan = Armor
    Hybrid 1:2 Spear = Protector
    Full STR Glavie = Garment
    Hybrid 2:1 Blade = Protector veya Garment

KIYAFETLER

Karekter oluturma konusunda herkesin takld yer...

Forum ierisinde aratrmadm bilmiyorum varln, eer var ise imdiden zr...

Baz konularda gzme arpt iin bu konuyu atm, bilinmeyen birey var kyafetler karaktere HP ve KOMA zellii kazandrmaz veya drmez... Baz konularda bu ekilde yanl bilgiler verilmitir.

ncelikle karakter olutururken giyeceklerinizin yan sra karekterinizin zellii de nem tamaktadr. imdi oyuna ilk balarken karakterin tipini seme aamasnda karar vermemiz gerekir. Karekterinizin aadaki zelliklerin hangisini tamasn istersiniz..?

ARMOR = Sabit deer
    PROTECTOR = %-10 Can puan, %10 Koma (Armor'a gre)
    GARMENT = %-20 Can puan, %20 Koma (Armor'a gre)

yani ARMOR karakter oluturursak komas zayflar fakat can' %20 orannda dier karekterlere gre yksek olur. Mesela can' 10.000 de snrlayp dnecek olursak;

Armor - 12.000 HP
    Protector - 11.000 HP
    Garment - 10.000 HP

eklinde olacaktr.

Bu durum gzle grnr bir deiiklik degildir, fakat karlkl iki karekteri kyafetsiz kyaslarsak ite o zaman fark greceiz.

Komay da ayn ekilde dnelim fakat burda da avantajl olan GARMENT, nk ARMOR'a gre %20 daha hzl kouyor.

Yani ARMOR, PROTECTOR, GARMENT karekterler (bakn giydii giysinin nmi yok, karekterin oluumu nemli) skill kullanmadan yar yaparlarsa GARMENT birinci PROTECTOR ikinci ARMOR ise sonuncu olur... Ama birde yar deilde sava yaptklarn dnrsek Garmentin sonu hsrandr

Bu ksm getik ve karakterimizi oluturduk.

imdi aklmzda bir soru var, Ne giyeceiz???

Genelde karmza kan ARMOR yledir GARMENT byledir PROTECTOR yledir gibi durumlar akcas pek ho deil... Yukarda akladm zellikler sadece ve sadece karakter iin geerlidir, Full GARMENT veya Full ARMOR yada Full PROTECTIR kyafetler karakterin koma zelliini veya can deerini deitirmez.

Bata'da sylediim gibi Koma ve HP zellii sadece karekter oluturulmasnda belirlenir, sonradan giyeceiniz kyafet buna bir etki gstermez.

Fakat karakter yaplandrma dersek, ite o zaman i deiir.

PvP ve JOB'larda :
    Tercih nedeni olabilecek tek karakter GARMENT'tir. Giyilecek kyafet duruma gre deiir. nerim : GARMENT kyafettir.

Neden diyecek olursak, GARMENT Karakterin hzl koma zellii ile oyuna 1/0 nde balyoruz. (Armorsunuz ve Hunter'snz, bir GARMENT Thief'i yakalama ansnz 0'dr. oysa garment olsaydnz ezip geerdiniz.)

Garment kyafetin Mag.Defence zellii ile de oyunda Magicial attaclardan korunmanz byk lde artyor. Zaten oyundaki korkulu karekter Nuker'dir. Yani Magician (gzel bir weapon ile kendi lvl'inde bir yarat tek vuruta yatrr) Buna gre; Rakibiniz mag.attack'a sahip olaca iin Garment giyerseniz kolay yklmazsnz.

LvL Kasarken :
    Giyilecek kyafet duruma gre deiir, Fakat Protector kyafet giymen MANTIKSIZLIKTIR.

Bunun dnda kasma yerindeki monster'n zelliklerine gre kyafet giymelisiniz. Mag.attack ise GARMENT (yukardaki aklamada olduu gibi)
    Phy.attack ise ARMOR kyafetleri tercih ediniz.

ARMOR kyafetler Fiziksel g'e kar dier kyafetlerden daha stndr. Bu nedenle LvL kasarken dikkat etmeniz gereken tek ey keseceiniz monster'n vuru kabiliyetidir. Magicial veya Physical zelliklerine bakp, ona gre kyafet sein ve sonra kasmaya gidin...

Forum Lvl 150 tExAs - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    08.05.2007
    Bulunduu yer
    Bursa

ewt gzel bir paylasm ellerine salk

bu arada hangi karakterin hangi giysiyi giyeceini aklamay unutmusun onuda ben dzenleyeyeim:

Hybird,Spear: Protector ve Germant tercihimdir nk kardaki adam str ise ve phy atacla daha ok vurur bu da o str cinin zayf yannn gsterir phy atack fazla ve mag atakc az olur bu da sana az vurmasn salar

Full Str Blader: bu strciler iin vazgeilmez giysi tr germenttir.

Full nt Sword Shield: ntiler bence her zaman Armor giyinmeli nk armor her zaman karndakinin sana daha az vurmasn salar,hzl komuyor diyorsan hzl koma skillini max yap..

Full nt Spear:bu karakter zaten salam deildir nt spear tercih etmem,ve bu karakterde btn int karakterlerin kaderine mahkumdur ve Armor giymelidir

Pure Str Bow:bu karakter iin germant iyi diye dnyorum...

Full Str Glavier:bu karakter oyundaki salam karakterlerden birisidir ve germant giyinmelidir diye dnyorum

imdilik bu kadar ama sorularnza ve sorunlarnza her zaman az sitece

herkese iyi kasmalar sosunlu gnler dilerim
    Biz bir gnde kral olmadk,bir gnde de tahttan inmeyiz...

SAW-N CREW
    Misafir

Standart .

ok gzel anlatmsn aga bn str blade im 2-1 i sadec ebi ka lvl yaptm onun dsnda full str yim blade kasyorum 30 lvl olucam bugun :-D cok zevkli oluyor blad ekasmak bn cok seviyorum pvpde dun 3 adam aldm sonra soslu biri beni ald 3 adam ayn anda aldgmda bir berserker mod a girmiti ve 29 lvllard 8) 1 tanesi int br ikisi strydi sonra bi hunter geldi bni 4 leid gitti

xorhunx
    Misafir

KANKA BEN U ATE LE ELEKTR ANLAMADIM sen sakn orda imbue yerine novay demek istemi olmayasn bence ate daha fazloa wuruo yaw

yelik Tarihi
    08.05.2007
    Bulunduu yer
    Bursa

Alnt xorhunx Nickli yeden Alnt
    KANKA BEN U ATE LE ELEKTR ANLAMADIM sen sakn orda imbue yerine novay demek istemi olmayasn bence ate daha fazloa wuruo yaw
    aa ewt bide o war ate her zaman elektrikten daha fazla vurur

WeNoM
    Misafir

ya arkadalar ben yeni char acam full str glavie aacam ve garment giyicem ama skiller nasl olmal?

yelik Tarihi
    08.05.2007
    Bulunduu yer
    Bursa

sadece ate str glaviede sp kasmak zordur ilk bas bi sp farm yaparsn 17 lvlde sonrada ileri sp farm yaparsan byleri aabilir her ey ok gzel olur...

zafo
    Misafir

itemler int basnca vuru gc artarm

Galedron
    Misafir

arkadalar bnde hybird spear amay dnorm bunun skilleri ne olsun yani force olarak lightning mi fire m ne diorsunuz bu ie???

Tr_TeXaS_Tr_
    Misafir

Teekkrler...

hancerli
    Misafir

her zmn icin full int...!