Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Pk Olma İle İlgili

 1. #1
  almert5100
  Misafir

  Standart Pk Olma İle İlgili

  Pk demek katil olmak demek, olunce oldugun yerden tekrar dogamiyorsun
  Ayrica belirli bir sayida olmen gerekirki Katil'lik simgesi gecsin
  Allah sabir versin katillere herkes daliyor

  Pk olduysan ilk oncelikle town gidip bank tum esyalarinizi koyun eger koymasaniz sizi kestikleri zaman teker teker butun itemleriniz yere duser ve miilet bunu alir. Bundan dolayi direk bank koyun itmerli ama en onemli yer itemleri koyoduktan sonra disariya cikip seni kesmeleri gerekiyor ama skillpoint varsa onu ver yoksa her oldugunde yavas yavas hepsi gidiyor. Tabii ole ole Level'de dusuyorsunuz..

  Bir rivayete gorede 2 gun oyuna girmeyince Katil'lik dusuyormus

  Bunlara ragmen ben PK olcam diyorsaniz Alt Tusuna basip gozunuze kestirdiginiz adam tiklayin mis gibi bir PK olun

 2. #2
  Acemi___
  Misafir

  Standart

  Silkroad Online oyununda başka bir playeri durduk yere öldürmeniz sonucunda PK (Player Kill) Statüs alırsınız. Tabi bu Guild Savaşları ve Trader-Hunter-Thief'lik durumları haricinde kalan zamanlarda karşımıza gelen bir durumdur. Kısacası ALT tuşuna basarak bir player veya köpeğini öldürdüğümüz takdirde PK Status'a geçeriz.

  PK durumuna geçildiği zaman ismimiz kırmızı bir hale dönüşür ve ekranın sol üst köşesinde resmimizin altında bir kurukafa işareti belirir. Fare imlecimiz ile bu kurukafa simgesinin üzerine gittiğimiz zaman kaç puanlık PK yediğimizi ve puana göre kaç level olduğumuzu görebiliriz.

  PK Durumunda başımıza gelebilmesi muhtemel olaylar.

  1. Enerjimiz şehir içindeyken durmadan kendi kendine düşer.
  2. Şehir dışındayken enerjimizin düşmesi durur fakat bu durumdayken bütün oyuncular için açık hedef halinde olduğumuzdan dolayı yakalandığımız takdirde onlar bizi öldürür. Eğer yok yakalansam da bişi olmaz ben onları öldürürüm derseniz o zaman her öldürdüğünüz vatandaş için tekrar PK puanı almaya devam edersiniz ve PK durumundan kurtulmanız zorlaşır.
  3. Ölüm halinde eğer üzerimizde eşya varsa çok büyük ihtimalle bu eşya drop olur ve yakında olan kişi tarafından alınabilir. Aynı zamanda Skill Point ve Experience point kaybederiz.

  PK Durumundan kurtulmak için yapılması gereken işlemler:

  1. Eğer PK durumundaysak ve hala ölmemişsek ölmeden bir şekilde sakin bir yere kaçmanın yolunu aramamız veya şehre ölmeden girmenin bir yolunu bulmamız gerekmektedir.
  2. Eğer şehirde isek üstümüzdeki bütün itemleri sandığımıza koymamız karımıza olacaktır. Eğer itemleri boşaltmadan kapıdan çıkmaya çalışırsanız ve ölürseniz muhtemelen item kaybına uğrayacaksınızdır.
  3. PK durumunu geçirmek için
  a. Ya itemlerimizi bırakıp kapı önüne çıkacağız ve PK sayımız bitene kadar ölüp duracağız,
  b. Şehirde bekleyip enerjimizin kendi kendine bitmesi dolayısıyla ölüp duracağız,
  c. Monsterlere kendimizi öldürterek PK puanının düşmesini sağlayacağız,
  d. Düşük leveller için en riskli yöntem olan, şehir dışına çıkıp PK geçene kadar Monster öldürerek PK puanlarını bitirmeye çalışmaktır. Eğer bu yöntemi kullanmayı planlıyorsanız çok dikkatli olmanız gerekmektedir çünkü ölmeniz durumunda item kaybedersiniz.

  Her halükarda, ölmeniz durumunda Experience Point kaybedeceğimiz açıktır ve Experience puanlarımızı harcamak gibi bir lüksümüz olmadığından dolayı buna katlanmamız gerekecektir.

  Fakat, PK durumunda ölünmesi halinde aynı zamanda yüklü miktarda SP'de kaybedilir. Bu nedenle kendinizi öldürmeyi düşündüğünüz takdirde elinizdeki bütün SP'leri harcayabildiğiniz kadar harcamanızı tavsiye ederim. Çünkü harcamadığınız takdirde ziyan olacaklardır.


 3. #3
  almert5100
  Misafir

  Standart

  Teşekkürler kardeş seninkide benimkide gayet açıklayıcı ama ben fazla ayrıntılara girmedim sen girmişsin tşk

 4. #4
  aradeth
  Misafir

  Standart

  thief hunter ya da trader iken birini öldürdüğümüzde pk olmuyor muyuz yani???

 5. #5
  LoRD_YaRKaN
  Misafir

  Standart

  hyr hunter ve trader iş için öldürüyor veya thief hunter ve traderi iş için öldürüor

Bu Konu İçin Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •