Toplam 8 sonutan 1 ile 8 arasndakiler gsteriliyor.

Konu: Salam Pc Nasl Olur? (gvenilik asdan)

Standart Salam Pc Nasl Olur? (gvenilik asdan)

Evet size bu konu danimak istiyorum.Salam bir pcmizin olmas iin firewall av filan nasl olmaldr.Bunun yannda win xp aklar varsa nasl kapatrz.bilgisi olanlar paylarsa sevinirim.

V.I.P. Crossie - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    14.01.2008
    Bulunduu yer
    SystemRoot

birazn exlove belirmi birazda benden olsun.
    senin pc'ni ele geirmek isteyen kii profosyonelse(hacker) mutlaka bir yolunu bulur girer istediini alr.buda senin girdiin sitelerden ve programlarn nete balanmas sayesinde.
    internete balanan her program pc'de yeni port aar girdiin gvensiz siteler ise pc deki port aklarndan iletim sistemine kadar btn bilgileri elde eder.her girdiin site pc'ne log brakr tehlikeli siteler ise bu loglardan yada dier aklardan yararlanr.
    virslere gelince ,virslerden antivirs programlar sayesinde az ok korunursun ama tam manada olmaz.her antivirs program her virs tancak bulacak diye bieyde yok mesela yeni yazlm bir virs, senin kullandn
    antivirs program virs tanmayabilir ve buda sisteminin aniden kmesine bile neden olabilir.daha bahsedilecek rnekleri var bunlar yeterlidir umarm.
    ksaca unu diyeyim virs program olarak gerek zamanl virs(avira antivir,kaspersky vs..) bulan program ve deepfreeze kurabilirsin.
    Konu Crossie tarafndan (29-04-2008 Saat 08:38 PM ) deitirilmitir.

Paylamlarnz iin teekkrler bened nod32v3 var oda gayet gzel koryor benm tahmnce

V.I.P. Angells - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    16.04.2007
    Bulunduu yer
    Belli Deil

nod32 nin pek iyi olduunu syleyemem bu konu hakknda... nk bizim cafede btn masalarda nod32 ykl ve srekli gncellenir. tarattmz zmn ise 1 virs bile bulmazken. kaspersky yada bitdefender 32 tane virs buluor.. Anlam deilim

bu arada exlove sana katlorm.. Deep Frezee kullanmanz kesinlikle nerilir cafelere zellikle.. bnim evdeki pc dede vard ama srekli program vs. indirdiimden onunla uraamyordum

V.I.P. Crossie - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    14.01.2008
    Bulunduu yer
    SystemRoot

deepfreeze i kurarken istediiniz srcye kurma hakk veriyor zaten c yada d(e,f..) seip kurarsn, sistemin olduu srcye kurulmal dier srcler ok nemli deil ve gvenilen dosyalar ise sistem srcs hari(c://) dierine kaydedersin.

Bana gre nod32 son surumu iyi alyor.Sitelerdeki virsleri,pop-up'lardakileri gsteriyor.Bikeresinde Steganography ile resme gmlm bi trojende buldu.

V.I.P. prototype - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    20.05.2008
    Bulunduu yer
    Konya

En gvenli bilgisayar fii ekilmi bilgisayardr... Bende nod32 avast! ve ad aware birlikte alyo (ad aware arka planda almyo arada onunla tarama yapyom). Nod 32'yi silip deep freeze kurmay dnyorum... Arkadalar avast!'I da neririm daha pc'ye girmeden yakalyo trojan... Ama kaspersky daha gzel...

Windows'un nerdii programlar bende neriyorum.(AVG, Panda....)
    Konu prototype tarafndan (20-06-2008 Saat 08:16 AM ) deitirilmitir.
    Yine geldim.

Sper Moderatr
    M e я T - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    27.10.2009
    Bulunduu yer
    Ankara, Turkey, Turkey

Alnt sentaur Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Paylamlarnz iin teekkrler bened nod32v3 var oda gayet gzel koryor benm tahmnce
    angells sanada aynen katlyorum

NOD32 YE ASLA GVENMEYN

bilgisayarma bir virs bulat ve birka donanmm yanma derecesinden son anda kurtardm nod 32 virs yakalayamad ve sistem dosyalarnn birounu aamad. avast kurdum virs rahatlkla kaldrd. sistem dosyalarnzn %22 sini aamayan bir virs programna asla gvenmeyin. u anda avastn deneme srmn kullanyorum eset nod32nin tam srmne sahibim ama uzak dursun diyorum

Sentaur sana tavsiyem Norton nternet Security kullanman %99 orannda virs yakalayabiliyor ve %1 orannda olan tehlike profesyoneldir ve istersen btn gvenlik programlarn kullan ie yaramaz. Norton gibi virs yakalamada byk baars olan programlar var ama norton ayda 6000 stnde gncelleme yapyor sen dn nasl bir gvenlik saladn

hibireye yok canm bu virsszdr ne virs olacak demeyin samsung adl markann spf serisinin cdlerine w32.sality.ae virs bulam.

ccleaner yazlmn kullann bu hem bilgisayarnz hzlandrr hemde internet nbellei ws. gibi hacker saldrlarnn youn olduu blgedelerdeki verileri temizler. ccleaner.com dan cretsiz edinebilirsiniz.

Asla tek bana antivirs yeter demeyin adware gibi bir yazlm kullann bunun yanna birde malware yazlm kullann. bu konuda paylalacak derece bilgim yok.

Sistem geri ykleme noktas oluturun. Deep Freeze gibi programlar bunu cretsiz yapabilir. Bir ok antivirste bunu salyor.

nternette surf yapacanz zaman kesinlikle yan bir hesap an ve bu hesab administratr olarak almayn guest veya ayar deitiremeyecek sistem dosyalarna bulaamayacak ekilde yetkilendirin bylelikle bilgisayarnza virs girse bile o kullancda kalr.

Sorusu olan

http://www.onlineoyun.gen.tr/forum/b...erekenler.html
    Konu pℓαтooи tarafndan (10-02-2009 Saat 04:25 PM ) deitirilmitir. Sebep: link eklendi