Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Pardus 2008(linux)

Forum LvL 25 - 45 MrCowboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Pardus 2008(linux)

Pardus'un yeni kararlı sürümü. Bilindiği gibi pardus Türkçe bir işletim sistemidir.
    Ve tubitak tarafından geliştirilen bir projedir.

Üretici sitesi: :: Pardus :: Bu site altında açıklamalar var.

indirmek için Tıkla
    Konu Crossie tarafından (27-12-2008 Saat 04:16 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: pardus 2008`e güncellendi/ Crossie

3mm0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

? Bu Konuya Bi Anlam Veremdim şahsen Anamadim Yane

Forum LvL 25 - 45 MrCowboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu bir işletim sistemi xp gibi bişi ama windows tabanlı değil. Linux tabanlı...

WoLDiMoR
    Misafir

isterseniz ben biraz yardımcı olabilirim...

Pardus Nedir?

Pardus, Windows veya MacOSX gibi bir işletim sistemi, yani bilgisayarınızı, donanımlarınızı kullanmanızı sağlayan, uygulamalarınızı çalıştırabilmeniz için gerekli temel ortamı sunan yazılımlar topluluğudur. Pardus için "Bir GNU Linux Dağıtımıdır" tanımı da yapılır; gerçekten de Pardus içerisinde Linux çekirdeğini barındırır. Dağıtım ise çekirdek, pencere yöneticisi, paket yöneticisi gibi bileşenleri bir araya getiren tam bir işletim sistemini ifade eder. Sonuç olarak Pardus, bilgisayarınızı kullanabilmenizi sağlayacak tüm yazılımları kapsayan bir bütündür.

Pardus, devlet tarafından başlatılmış bir proje. Pardus projesinin başlatılmasının ana nedenlerinden biri kullandığımız işletim sisteminin kontrolünün de elimizde olması ve giderek artan lisans ve bakım maliyetlerinin azaltılması. Her yıl yüz milyonlarca doları sırf temel işletim sistemi desteği için yurt dışına akıttığımız gerçeği göz önüne alınınca Pardus'a olan ihtiyaç daha çarpıcı olarak ortaya çıkıyor.

Pardus 2007, duyurulduğu günden bu yana özellikle yurt dışından pek çok övgü dolu yorum aldı:

Linux Format Dergisi, "Türk Lokumu" başlıklı yazısında Pardus için iyi cilalanmış mükemmel bir dağıtım, başarılı paket yöneticisi ile dikkat çekiyor" diyor.
    Linux sitesi, "Pardus gives Linux a custom lift" başlıklı incelemesinde Pardus'un kolay kullanımlı ve temiz arayüzünü, hızlı açılışını ve başarılı paket yöneticisini anlatıyor.
    Distrowatch, incelemesinde Pardus'un görsel özelliklerini ve başarılı paket yöneticisini övüyor.
    Polonya'dan Polishlinux.org, Pardus 2007 beta'yı incelediği "Türkiye'den bir Penguen" başlıklı yazısında yine Pardus'un orijinal yeniliklerinden bahsediyor.
    Kanada'dan QuebecOS sitesi detaylı incelemesinde (Fransızca) Pardus'un görsel güzelliğini, sorunsuz kullanımını övüyor ve test bilgisayarlarının ana işletim sistemi olarak Pardus'u seçtiklerini belirtiyor.
    İspanyol Linux sitesi Gnebu, "Pardus 2007 beta, Türk dostluğu" başlıklı yazısında Pardus'tan kolay kullanımlı, kararlı ve çok iyi bir dağıtım şeklinde bahsediyor.
    Beranger, Romanya'dan bir Pardus hayranı, Pardus'u en iyi KDE dağıtımlarından biri olarak görüyor.
    Pardus'un Türkiye'deki ilk büyük müşterisi Askere Alma Daire Başkanlığı (ASAL) oldu. ASAL bünyesindeki 625 adet sunucu ve 4 bin 500 adet istemci bilgisayarında Pardus kullanılacak.

V.I.P. Crossie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Link güncellendi ve pardus 2008 eklendi.Bilgi için teşekkürler WoLDiMoR

WoLDiMoR
    Misafir

Ne demek Mezaramı götürcez Bilgileri Paylaşmadıkça bilginin ve tecrübenin anlamı yoktur sadece kendine faydan olur oda 1 yere kadar...

Bu Konu İçin Etiketler