Toplam 13 sonuçtan 1 ile 13 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Point Blank deneyeyim dedim.

Standart Point Blank deneyeyim dedim.

indirdim deneyeyim dedim az cok crosshair ve reflekslerime güvenen biri olarak oyunu hiç begenmedim,

türkler yapmıştı destek olayım bari diye aklıma gelmişti indirdim ve sniperla alemlere akacaktım fakat oyundaki adamlar durmadıgı sürece vurulması mümkün olmuyor,acayip hızlı koşuyorlar yakınına girdiginde tek bıcak darbesiyle 6-7 kişiyi indirmeleride pek mümkün oluyor

diger yandan oyuna para verenlerle vermeyenler arasında dünya kadar uçurum var bu kadar uçurum silkroad'ta bile yoktu

herhangi bir taktik yok basılı tut öl-öldür üzerine kuruluymuş

bu aralarda büyük arayış içindeyim herhangi bir onlineoyun tavsiye edecek varsa çokta iyi olur.

Forum Lvl 150 dreamy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Cevap: Point Blank deneyeyim dedim.

Bence sen bu oyunu sadece 1 saat oynamışsın ve ustune kılıt vurup denıze atmışsın.
    1.Oyun türkler tarafından yapılmamıştır sadece var olan oyun türkçeleştirilmiş ve Türkiye sunucusu açılmıştır.
    2.Oyun aşırı hızlı değil(çokta yavaş değil) ama en azından warrock'tan yavaş ve istenince hiç ölmeden 10-15 kişi vurulabiliyor.
    3.Bıçak konusuna gelince ise bıçak kullanmak biraz refleks işi bastığın anda sokmuyor, elini kaldırıp sokuyor ve buda 1sn kadar gecikmeye sebep oluyor.
    4.Para verenlerle vermiyenler arasında ilk seviyelerde biraz fark olabilir ama belli bir rütbeye geldikten sonra bu seviye minimuma kadar düşüyor.
    5.Basılı tut öldür taktiğiyle adam öldürmeye çalışırsan sen fps oynamayı bırak derim ben çünkü bu oyunda elindeki silaha göre tıklaman gerekiyor.(örn:ak-47 alıp basılı tutarak öldürmeye çalışırsan işin zor ama tek tek atmayı denersen 2 sanıyenı almaz çünkü silahtan silaha göre farklılıklar var.AK-47'nin tepkisi fazladır tek tek atarsın cok damage vurursun MP-7'nin tepkisi az nişanı yüksektir ama damagesi azdır.)

Bunlar tamamen şahsi düşüncelerimdir yanlış anlama.

---------- Mesaj birleştirildi 11:12 PM ---------- Önceki mesaj 11:07 PM ----------

Ayrıca oyunu bu kadar küçümseme çünkü o kadar emek verip yapılmış bir çalışma sonuçta ve hala geliştirilmekte.Oyun senin dediğin kadar kötü olsa dünya çapında oyunu oynayan 3milyondan fazla kişi daha önce hiç mmofps oynamamış demektir.

Admin cronos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

RIFT baya güzelmiş: http://www.riftgame.com
    Videoyu izle

@cronos rift baya akıyor bu aralar,alır yürür diye umuyorum büyük bi aksilik olmassa,bende yakından takip ediyorum fakat sistem yemez diye yanaşmamıştım,bide joymax'ın siteye girdim onlarda mmofps tarzında oyun çıkartmayı düşünüyolar galiba ne varsa o dandirik joymaxta yine kopamadım bi türlü (silkroad web diye bi oyunda çıkacakmış bakmak lazım)diger 2 oyunuda iptal etmişler kapatmışlar galiba bi tek silkroad kalmış

priston tale 2 gelmiş oyunda zırhlar hoşuma gitsede diger özellikleri pek hoşuma gitmemişti
    6tane 49lv kasan ilk kişiye 1000tl ödülü görünce gidip bi araştırmıştım 2-3 gün gecikince onada bakmadım
    bünye mmo istiyor artık,dragon nest'i bekliyordum onunda gelecegi yok bişeye başlamam lazım

@dreamy oyunu türklerin yapmadıgını biliyorum,türk ekibinide tanıyorum ortaki türkler yapmıştı destek olayım kısmı sandıgın anlamda değil,ki istanbul kiyamet vakti dışında sadece türkçeleştirip türkleştiriliyor oyunlar bununda farkındayım,istedigim anlam paranın kimin kazandıgıydı destekti.

-oyunu ben ilk çıktıgı günlerde indirip denemiştim o zaman cidden çok dandikti,aklıma esti yine indirdim denemek için(arayıştan oraya buraya saldırıyorum)1saatten fazla oynamışımdır ve oyunu çözmek için 10dk da gayet yeterli süre(tecrübe var az çok)

-oyun bildigin hızlı,hızlıdaki anlam;adamlar o kadar ekipmanla yada ekipmanı bırak bıçakla şuan benim çıplak koşmamdan daha hızlı hareket edip çat diye durup aksi yöne aynı hızla harekete devam etmeleridir.tabi böyle olunca oynanabilirlik düşüyor hemde çok.
    futbol oyunlarnda futbolcuların top ayagında oldugunda ve olmadıgındaki koşuş hızları aynıysa oyun,oyun olmuyor bana göre,ellerine bıçak aldıklarında bildigin 100metre koşucularından farkı olmuyor.

-bıçak kullanmak oyundaki bence en saçma beceriksiz yapamadıkları özellik olmuş,dedigim gibi o kadar hızlılarki düşman adam gelip içinden geçebiliyor başka bi oyunda görmediydim bu özelligi o kadar mesafeden adam eger sürekli etrafında dönüyorsa bıcaklamak(free olanından para karşılıgı alınmamış olması gerek)epeyce zor. burnunun ucundaki adamı tek seferde nasıl bıcakladıgını görmek isterim açıkcası.ha bide bıcak sınıfından bir silahın adamın yanına gitmeden öldürmesi beni şaşırtmıştı ilk rastladıgımda ulan lagmı varki böyle görüyorum diye düşünmüştüm (aramızda rahat 2-3metre vardıki evlere şenlik bi mesafedir)

-ilk seviyelerdeki bu özellik oyundan sogutmaya yeter bana göre ileri bir seviye olmadıgımdan orayı tam bilmiyorum fakat kesinlikle "max rütbe 2kişiyle=paralı max rütbe 1 kişi" böyle eşitlenebilecegini düşünüyorum büyük uçurumlar vardı.

-senelerdir oynadıgım becerdigimide düşündügüm bi tür fps ve türevleri hangi silahla nasıl oynanması gerektigini silahın görünüşünden az çok anlayacak kadar bilgiye sahip oldugumu düşünüyorum.yani ak47yle şöyle ateş et adamın kafasına nişan al tavsiyelerini çoktan geçtim.uzak bir mesafe yok haritalarda neyini basılı tut veya tutma olarak hesaplıyosunuz anlayamadım,heryer yakın mesafe (keskin nişancı bölümleri hariç)basılı tutsanda gayet adam öldürebilirsin.taktik olarakta 1 gram yok bana göre,ne yapsam kurtulurum ne yapsam hata olur gibi sorunları hiç görmedim oyun düşündürtmüyor kısacası.

son paragrafta öyle bişey söylemişsinki şeye benzemiş;"begenmiyosan sen bi oyun yapta görelim"
    kişi sayısı olarak bakarsakta dandirik bi farmv 68m kişiydi sanırım en son,3m kişi olmasının sebebi iyi bir bilgisayar gerektirmemesinin çok çok büyük etkisi var.

edit:roman yazmışım yuh.
    Konu papyon tarafından (29-03-2011 Saat 03:26 PM ) değiştirilmiştir.

sana göre kötüdür bana göre iyidir ama daha fazla birşey yazıp konunun büyümesini istemiyorum ve saygı duyuyorum düşüncene.

oyuna bi eleştiri veya karşıt eleştiri getirmenin kavga dövüş çıkartmasını sanmaktan sıyrılsak nede güzel olur,
    tartışmayı eksik yanlarımı görmek yada anlayamadıgım bişey olup olmadıgını anlamak için başlatmıştım zaten en iyiyi ben bilirim gibi bi iddiam hiç olmadı

Kayıtsız Üye
    Misafir

Oyun rus yapımı türkçeye çevirmişler , fps almak istiyorsan bu oyunu oynama derim , cs den bir farkı yok.

bence hala cs gibi olanı yapılamadı.

bence pointblank gayet güzel hele bicaklı odalar benm tercihim herkeze tavsiye ederim ama bnm favorim jade dynasty

Point , bir gün boyunca oynadım aşırı sıktı , onun yerine Combat Arms daha iyi gibime geliyor. papy'ye katılıyorum kesinlikle Cs gibisi yok

kimine göre cs kimine göre cod ama pb'nin yeri ayrı bende

cs yi diğer oyunlarla karşılaştırmayın !

world of tanks oynamayı dene seni bir süre oyalar