Bu rehberi skilleri şöyle verin şunu açmayın bunu kapatın vs. demek yerine okuyucunun kararına bıraktım ve öneri tarzında yazmaya çalıştım...


İnt charlar çok yüksek damageleri ve dolaylı olarak seri kasmalarıyla çok iyi birer chardırlar ama pvpye gelince
kulahlar değişilir taa ki kendini korumasını bilen bir kişi çıkana kadar.Az hplerini çok iyi muhafaza ederlerse int charlar ölüm makinası olabilirler Smiley.Seri kasmada aslında çok seri değil.Bir çok skill gerektiğinden sp farmı yüksek tutmak gerekir.Sık sık ölmeleride eklersek strye göre çokta seri değil.


30 a kadar weapon skilleri kullanmak mecburiyetince kalıyoruz.
Heuksal(Spear):
Heuksaldaki skilleri 30 dan sonra vermek istemiyorsak Heuksal Spear Series ve Soul Departs Spear Series i 29 a kadar max tutmak bi int char için yeterli olur bence.
Bunun dışında skilleri 29 da bırakıp heuksal ı devam ettirmek istiyorsak ki bu pasif skill için olucak sadece.İsteğe bağlı olarak diğerleride açılabilir.Heuksal skilleri en yüksek hpye sahip olup yaşama süresi içinde korunmayı arka plana atıp en iyi atağı ve damageyi vermek içindir.
Bicheon(Sword & Shield):
Bicheondaki skilleri 30 dan sonra vermek istemiyorsak Smashing Series, Chain Sword Attack Series ve Blade Force Series 29 a kadar max. bunun dışında Hidden Blade Series(Yere Yatırma) ve Killing Heaven Blade Series(Yerdeki oyuncuya bıcak sokma) 60 yada 70e kadar maxlanmalı ve tabiikide pasif skill.İsteğe bağlı olarakta diğer skiller açılabilir.
Bicheon skilleri en yüksek gücü arka plana alıp block ve fazladan defans yani korunmak içindir.
Bow kullanan bi char nukeyle kasarsa doğru bişey yapmamış olacağından yazmadım...


Mysteryler: Weapon 60 Light ve Fire 70 daha başkada olabilir sabır limitinize kalmış Smiley


İmbue (El Yakma) seçimi:
Fire: En çok damage vermek için birebir...
Cold: Rakibi yavaşlatmak için kullanılabilecek bir skilldir ama fireye göre damagede çok fazla fark görülür...
Lightning: Cold ve Fire arasında ortalanmış bi atak gücü vardır.Electric Shock etkisi yaptığı zamanlarda damagede artış olur ama benim tavsiyem değil.
Benim tercihim fireden yana.70 e kadar bi nukerin nasıl skill vermesi gerektiğini kendi bilgimce açıkliyim...

Cold:
Snow Storm Series Fazla vuran bir skill değil.Açıp eğer 50 deki Ice Rain için 1 lvl yeterli oluyosa 1 de bırakılmalı sp tasarrufu için.Hiç açılmasada olur bence.

Ice Guard Series ve Cold Armor(Pasif) Defans açısından çok işe yarar.

Frost Nova Series %100 Yavaşlatma %50 dondurma skilleri kalabalık yerlerde çok iş görür.Açılmasada olur uplamak gerekli çünkü geride kaldıkça efekti düşer.

Lightning:
Piercing Force Series Çok önemli bi skill yine Magical Damageyi bazında oldukça çok artırır, zaten güçlü vuran nukerin gücüne güç katar.

Wind Walk Series Bence uplanması gereken bi skill zor durumlarda kaçmak gerektiğinde çok işe yarar ve kasma hızını artırır.

Lion Shout Series Nukeden sonra ölmeyen yaratıklar için kullanılabilir çok kısa sürede vuruşunu tamamlar ve dolar.Hpsi az olan şeyler içinde kullanılabilir alan etkisi yapar.

Concentration Series Parry ratioyu artırıp gelen damagelerin biraz daha düşmesini sağlayabilir maxlama konusunda bişi demiyorum .

Thunderbolt Force Series Kısaca nuke, Fire nukeye göre daha yakın mesafeden vurur ikinci skill olarak kullanılmalıdır.

Lightning Pasif için Bknz:Concentration Serisi.

Fire:
Fire Shield Series Efekte girme şansını azaltır.Gerekli değil bence.

Flame Body Series Açılması gerekmeyen bir skill pyhscal damage intin bi işine yaramaz.

Fire Protection Serisi Gene açılması çok gerekli olmayan bi skill bence magic defans bol bol var zaten.

Fire Wall Serisi Pvp başlangıçlarında kullanılabilicek bi skill karşıdakinin bi skillinin boşa gitmesini sağlar karşıdaki str ise onu skillsizde kırsa skillede kırsa ve tek atamadıysa büyük ihtimal yatar.

Flame Wawe Series Bunun içinde söylenecek birşey yok.Uzun mesafeli çok iyi vuruşlar yapar başlangıç skilli yapmak gayet mantıklı ama lightningle tek yiyen bi yaratıkta kullanmaya gerek yok.

Fire Pasif Yine Bknz Flame Body Serisi.

Forceyi ellemiyorduk.


Stat ve Elbise seçimi:
En çok damage için tabiki full int verilmelidir.
Hybrit bi charda nukeler bi str charın damagesine çok yakın olur.Pvpleri kazanmak çok çok zor bi hal alır.Tavsiyem değildir. Smiley
Elbise olarak Armor pyshcal olarak en iyi defansı sağlamasına rağmen charı çok yavaşlatır ve mana kullanımını arttırır.
Kesilen yaratık genelde vurmadan yattığı için çokta fazla pyshcal defansa ihtiyaç yok bu yüzden Protector giyerek %10 hız ve mana tasarrufu elde edilebilir