Toplam 12 sonuçtan 1 ile 12 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: PK Status

V.I.P. Angells - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart PK Status

Silkroad Online oyununda başka bir playeri durduk yere öldürmeniz sonucunda PK (Player Kill) Statüs alırsınız. Tabi bu Guild Savaşları ve Trader-Hunter-Thief'lik durumları haricinde kalan zamanlarda karşımıza gelen bir durumdur. Kısacası ALT tuşuna basarak bir player veya köpeğini öldürdüğümüz takdirde PK Status'a geçeriz.

PK durumuna geçildiği zaman ismimiz kırmızı bir hale dönüşür ve ekranın sol üst köşesinde resmimizin altında bir kurukafa işareti belirir. Fare imlecimiz ile bu kurukafa simgesinin üzerine gittiğimiz zaman kaç puanlık PK yediğimizi ve puana göre kaç level olduğumuzu görebiliriz.

PK Durumunda başımıza gelebilmesi muhtemel olaylar.

1. Enerjimiz şehir içindeyken durmadan kendi kendine düşer.
    2. Şehir dışındayken enerjimizin düşmesi durur fakat bu durumdayken bütün oyuncular için açık hedef halinde olduğumuzdan dolayı yakalandığımız takdirde onlar bizi öldürür. Eğer yok yakalansam da bişi olmaz ben onları öldürürüm derseniz o zaman her öldürdüğünüz vatandaş için tekrar PK puanı almaya devam edersiniz ve PK durumundan kurtulmanız zorlaşır.
    3. Ölüm halinde eğer üzerimizde eşya varsa çok büyük ihtimalle bu eşya drop olur ve yakında olan kişi tarafından alınabilir. Aynı zamanda Skill Point ve Experience point kaybederiz.

PK Durumundan kurtulmak için yapılması gereken işlemler:

1. Eğer PK durumundaysak ve hala ölmemişsek ölmeden bir şekilde sakin bir yere kaçmanın yolunu aramamız veya şehre ölmeden girmenin bir yolunu bulmamız gerekmektedir.
    2. Eğer şehirde isek üstümüzdeki bütün itemleri sandığımıza koymamız karımıza olacaktır. Eğer itemleri boşaltmadan kapıdan çıkmaya çalışırsanız ve ölürseniz muhtemelen item kaybına uğrayacaksınızdır.
    3. PK durumunu geçirmek için
    a. Ya itemlerimizi bırakıp kapı önüne çıkacağız ve PK sayımız bitene kadar ölüp duracağız,
    b. Şehirde bekleyip enerjimizin kendi kendine bitmesi dolayısıyla ölüp duracağız,
    c. Monsterlere kendimizi öldürterek PK puanının düşmesini sağlayacağız,
    d. Düşük leveller için en riskli yöntem olan, şehir dışına çıkıp PK geçene kadar Monster öldürerek PK puanlarını bitirmeye çalışmaktır. Eğer bu yöntemi kullanmayı planlıyorsanız çok dikkatli olmanız gerekmektedir çünkü ölmeniz durumunda item kaybedersiniz.

Her halükarda, ölmeniz durumunda Experience Point kaybedeceğimiz açıktır ve Experience puanlarımızı harcamak gibi bir lüksümüz olmadığından dolayı buna katlanmamız gerekecektir.

Fakat, PK durumunda ölünmesi halinde aynı zamanda yüklü miktarda SP'de kaybedilir. Bu nedenle kendinizi öldürmeyi düşündüğünüz takdirde elinizdeki bütün SP'leri harcayabildiğiniz kadar harcamanızı tavsiye ederim. Çünkü harcamadığınız takdirde ziyan olacaklardır.

...ALINTIDIR...

Br0ke
    Misafir

Unutulmaması gereken 1 sey daha var onu da ben solıyım...

PK status dan kurtulmak ıstıyorsanız ve benım exp kaybetmek gıbı bır luksum yok dersenız.Ve yahut uzun suren bı farmdaysanız, olmek sızın aleyhınıze olur.Bu yuzden sızı gormeden training areaya gıdıp monster kesmelısınız.Her monsterı kestıgınızda PK exp point un dustugunu gorursunuz.Bu işlem cok zaman alabılır.Ancak exp kaybetmenızı ve sp kaybetmenızı onler.Bu da size kalmıs bır secim !!!

First Person Shooter ant0ny0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Geçen gün , isy ararken birisi dalgasına bana dokundu , nicki pembe oldu , indim attan , nuke elimden çıkar çıkmaz , adam ata bindi ve nuke yolda iken adamın nicki beyaz ( eski haline ) döndü..ve adamın atı öldü...o sıra peşime bir baktım millet isy değil , beni kovalıyor ...açtım zerk kaçmaya başladım , ama aynı pt de olduğum adamlar beni takip ediyolardı...Toilets nickli arkadaş hemen pt den çık yazdı , farkettim ve pt den çıktım...Tam karakoramın ortalarından , direk yetilere döndüm ve kıytı köşe zor bi şekilde ishadelere geldim...İtemlerimi hemen sincapa koydum , üstüm çıplak koşmaya devam etttim...O sırada Toilets pm attı , hotana giremezsin , unionca seni bekliyolar kapıda , sana pot ve silah getiriyorum dedi...

aradan 2 dk geçti birsürü mp pot ve ezik bir lvl 60 silahı ile yanıma geldi , 1000 e yakın ishade kestim , ve sp farm sonucu kazandığım sp leri kaybetmedim , hemde %5 exp kaybetmedim..

1000 ishade kesmem 1 1.5 saatimi aldı ama çok riskliydi

Br0ke
    Misafir

Alıntı ant0ny0 Nickli Üyeden Alıntı
    Geçen gün , isy ararken birisi dalgasına bana dokundu , nicki pembe oldu , indim attan , nuke elimden çıkar çıkmaz , adam ata bindi ve nuke yolda iken adamın nicki beyaz ( eski haline ) döndü..ve adamın atı öldü...o sıra peşime bir baktım millet isy değil , beni kovalıyor ...açtım zerk kaçmaya başladım , ama aynı pt de olduğum adamlar beni takip ediyolardı...Toilets nickli arkadaş hemen pt den çık yazdı , farkettim ve pt den çıktım...Tam karakoramın ortalarından , direk yetilere döndüm ve kıytı köşe zor bi şekilde ishadelere geldim...İtemlerimi hemen sincapa koydum , üstüm çıplak koşmaya devam etttim...O sırada Toilets pm attı , hotana giremezsin , unionca seni bekliyolar kapıda , sana pot ve silah getiriyorum dedi...

aradan 2 dk geçti birsürü mp pot ve ezik bir lvl 60 silahı ile yanıma geldi , 1000 e yakın ishade kestim , ve sp farm sonucu kazandığım sp leri kaybetmedim , hemde %5 exp kaybetmedim..

1000 ishade kesmem 1 1.5 saatimi aldı ama çok riskliydi

Dedıgım gıbı cok rısklı ama olmeden kurtulma caresı bı tek boyle.Sanslıymıssın memo ıyı yırtmıssın!!!

First Person Shooter ant0ny0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

evet zaten ishadeler falan full bot oluyo , rahat rahat pk dan kurtuldum

Br0ke
    Misafir

Alıntı ant0ny0 Nickli Üyeden Alıntı
    evet zaten ishadeler falan full bot oluyo , rahat rahat pk dan kurtuldum

Trawler
    Misafir

Aynısı benimde basıma geldi memo
    adam ok atıp kacıodu atıp kacıodu bende sinirlendim kovaladım kovaladım adam sonra durdu skilli koydum glavie havadayken adam beyaz oldu sansıma crit vurdum öldü pk oldum
    crit vurmasam ölmicekti şans işte

V.I.P. Angells - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yaf sizin şansınız yokmuş

sizin gibi bizim eski uniondan birine olmuştu

biz şimdi pvp yapıyorduk sonra ben yeter bu kadar dedim ve ata bindim cape i çıkarmaya başladım cape tam çıktıgı anda adamdan bana bi nuke geldi ve benim at öldü sonucunda adam pk oldu koskoca cape i çıkardıgımı gormuyor yaf

SoNHaCK3R
    Misafir

Zuhahahahaa

Misafir

DELETED

Misafir

Standart hehe

Galiba en komik PK olayı benim başıma geldi . Şimdi; çocuğun,gerizekalının biri benim arkadaşa küfür etmiş . Arkadaş da bana o çocuğun nickini söyledi . Gördüğün yerde PK ol dedi. Tabi çocuk benden de noob . hyungo ghost(diğer adıyla ayyaşkesiyodu. Gittim yanına biraz konuştuk. PK olsam mı olmasam mı diye düşündüm biraz.Sonra "banane lan !düşerse düşsün exp! nası olsa bi oyun" dedim ve PK oldum.aslında olmadım.Ben çocuğu yatırdım(yatırmadım datuhaf bi şey).Nickim pembeleşti.Bi baktım gitti pembelik aniden. Bakmışım ki son vuruşu ayyaş yapmış.Böylece PK lıktan kurtuldum hehehe

SoNHaCK3R
    Misafir

ayyaş işte zuahaha muhahaha puhahah whahah ehuehuehuehe