Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 26 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Akademi honor puanla ilgili herşey

 1. #1
  xorhunx
  Misafir

  Standart Akademi honor puanla ilgili herşey

  Arkadaşlar toplam 5 arkadaşım bana gerekse forum içi mesajla gerekse maille gereksede msn den bunla ilgili sorular sordu we ben bu konuda okadar araştırma yapmak ozrunda kaldımki birçok sitede araştırdım we bulduum eniisini buraya yazıom herkese kolay gele başka sorular olursa buraya yazılsın lütfen

  Gardiyan Sistem Özeti

  Gardiyan sistem özeti ;
  Gardiyan sistemi yüksek Lv oyuncuLar(gardiyanLar) ve düşük Lv oyuncuLar (çırakLar) için tasarLanmıştır .. Yüksek Lv oyuncuLarın oyun içi deneyimLerini düşük Lv oyuncuLarLa payLaşmaLarı, bu şekiLde acemi oyuncuLarın oyunLa iLgiLi daha çabuk biLgi sahibi oLmaLarı ve oyuna ısınmaLarı hedefLenmiştir .. BununLa birLikte yardımda buLunan gardiyan onurLandırıLır ve ödüLLendiriLir ..

  Akademi KuruLumu
  Akademinizi, her şehirde buLunan banka ( storage ) Npc iLe konuşarak kurabiLirsiniz .. Akademi kuran oyuncu “ Gardiyan “ oLarak anıLır, bu kişi 60 Lv ya da üzeri oLmaLıdır ve 100.000 goLd ödeyerek akademiyi açabiLir .. Gardiyan birden fazLa akademi açamaz ve maksimum 5 tane çırak ( apprentice ) ( Lv 39’dan düşük Lv oyuncuLar ) iLe 2 tane asistan ( assistant ) ( Lv 40 – 59 arası ) oyuncuyu akademisine aLabiLir ..  Akademiye Kayıt

  Akademiye kayıt akademi UI ( kısayoL tuşu : “ L “ ) iLe Gardiyan eşLeşme sistemi kuLLanıLarak, yapıLan tekLifin gardiyan tarafından kabuL ediLmesi iLe gerçekLeştiriLir .. Bir akademiye kayıt oLan çırak ya da asistan herhangi başka bir akademiye kayıt yaptıramaz ..Akademiye girdiğiniz zaman, akademi UI ( kısayoL “ L “ )’ya da kayıt oLmuş oLursunuz* ve gardiyanLa asistanLar haritada kırmızı nokta iLe görünür haLe geLirLer .. Oyuncunun LvLına göre gardiyan,asistan ve çırakLara isim veriLir ..

  İsim Lv Durumu
  Intermediate Guardian* (Lv 50-59) Akademiye KatıLım (Lv 40-59)
  Beginner Guardian (Lv 40-49) * * * * Akademiye KatıLım (Lv 40-59)
  Expert Apprentice (Lv 31-39) * * * * Akademiye KatıLım (Lv 1-39)
  Intermediate Apprentice(Lv 21-30) Akademiye KatıLım (Lv 1-39)
  Apprentice (Lv 11-20) * * * * * * * *Akademiye KatıLım (Lv 1-39)
  Beginner Apprentice( Lv 1-10) * * Akademiye KatıLım (Lv 1-39)

  Akademiden Mezuniyet

  ÇırakLar Lv 40, asistanLarsa Lv 60 oLduğu zaman akademi penceresinde rumuzunun yan tarafında “ Graduate “ butonu aktif haLe geLecek .. Butona tıkLandığında akademiden mezun oLunur, bununLa iLgiLi sistem mesajı görünür .. Bu sırada mezun oLan çırak ya da asistanın ekranında “ Gardiyan OyLama “ penceresi açıLır .. Bu pencereden, mezun oLan öğrenci akademi içerisinde buLunduğu dönemde gardiyanın yeterLiLiğini oyLar ..
  Penrecere 5 kutu buLunur , sırasıyLa ;
  Çok memnuniyet verici ( Very Satisfied )
  Memnuniyet verici ( Satisfied )
  OrtaLama ( Avarage )
  Yetersiz ( Unsatisfied )
  Çok yetersiz ( Very Unsatisfied )

  KutuLardan birini işaretLeyip , “ EvaLuate “ tıkLandığı zaman oy verme işLemi de tamamLanmış oLur ..  Graduate butonuna tıkLandığı zaman oyLama penceresi açıLır .. Pencere açıLdıktan sonra “ CanceL “ tıkLanırsa ya da pencere X’e basarak kapatıLırsa otomatik oLarak “ Satisfied “ ( memnuniyet verici ) seçeneği işaretLenmiş sayıLır ..

  CumuLated buff, AccumuLated buff, akademi mesaj penceresi ve akademiyLe iLgiLi her şey çırak mezun oLduğunda kayboLur ..
  Otomatik oLarak akademiden iLişiğiniz kesiLecektir , ve penaLtı durumu söz konusu oLmayacaktır ..
  Mezun oLan çırakLar, 40 Lv topLam deneyim puanının %50’si oLan 2.000.000 exp iLe ödüLLendiriLirLer ..
  Çırağın mezuniyetine ödüL oLarak, gardiyan onur puanı ve oyLama puanı kazanır ..
  Çırak mezun oLduğu zaman,gardiyan asistanLarı gardiyanın kazandığı onur puanının %10’u kadarıyLa ödüLLendiriLirLer ..


  İstisnaLar
  1. Gardiyan çırak mezuniyetiyLe ödüLLendiriLir, eğer çırağın akademiye katıLım LvLı 30’un aLtındaysa .. Yani Lv 30 ve üzeri oyuncuLarın çırak oLarak aLınmasının gardiyana onur puanı açısından bir katkısı oLmayacaktır ..
  2. Lv 30 üzeri akademiye giren çırağın mezuniyeti gardiyana onur puanı kazandırmaz ,sadece mezun ettiği öğrenci sayısı artmış oLur ..
  3. Akademi mezuniyetinde asistanLarın söz hakkı oLmayacaktır ..
  4. Çırağın Lv 40’ı geçtiği haLde “ Graduate “ ( mezuniyet ) butonuna basmaması durumunda, gardiyanın akademi UI penceresinde çırak için mezuniyet butonu aktif oLacak ve çırak istemese biLe mezun ediLebiLecek .. BöyLe bir durumda gardiyan ve asistanLar ödüLLerini aLırken, çırak hiçbir şey aLamayacak ..

  Akademinin KapatıLması
  Sadece gardiyan akademiyi kapatabiLir, akademi ancak açıLışından 7 gün sonra kapatıLabiLir ..
  Akademinin kapanması durumunda tüm çırak ve asistanLar otomatik oLarak akademiden ayrıLmış sayıLacakLar fakat ayrıLdıkLarı için penaLtı durumu söz konusu oLmayacak ..
  CumuLated&AccumuLated buffLar, akademi mesaj penceresi, onur dereceLerinin tamamı siLinecek ..
  Tekrar akademi açmak için 7 gün bekLemeniz gerekecek .. Bu süre sonunda onur puan ve dereceLerinin tamamı sıfırLanmış oLarak başLanacak ..


  Akademiden AyrıLma
  Sadece çırakLar ve asistanLar akademiye katıLımLarından 24 saat sonra ayrıLabiLecekLer ..
  ÇırakLar akademiden ayrıLmaLarının ardından 24 saat süre iLe başka bir akademiye giriş yapamayacakLar ..
  Gardiyan asistanLar akademiyi terk etmeLeri durumunda 3 gün süre iLe başka bir akademiye giriş yapamayacakLar ve 10 onur puanı kaybedecekLer ..

  Akademiden BanLama
  Sadece gardiyan,çırağın akademiye katıLımından 24 saat sonra onu akademiden atabiLir ..
  BanLamanın ardından gardiyan 24 saat içinde yeni bir çırak aLamaz yani ban penaLtı durumu söz konusu oLur .. Asistan banLanmasında ise böyLe bir durum söz konusu değiLdir ..
  Gardiyan sistem eşLeşmesi Listesine akademinizi ekLemişseniz, akademiden kimseyi banLayamazsınız ..

  Akademi UI
  Akademi UI penceresini oyundayken “ L “ harfine basarak açabiLirsiniz .. Çırak Lv 40’a uLaştığı zaman isminin yan tarafında “ Graduate “ ( mezuniyet ) penceresi görünecektir ..
  “ Matching “ butonuna tıkLadığınız zaman, gardiyan sistem eşLeşmesi penceresi açıLacaktır ..

  ÖDÜLLER

  Experience Buff

  Gardiyana bağLı çırakLar avLanırLarken ek exp. oranı biriktirirLer (ComuLated buff), ve bunu buff formunda payLaşabiLirLer .. Bu buff sayesinde, gardiyan ve çırakLar avLanma sırasında ekstra exp. puanLarı kazanırLar .

  1. CumuLated Buff

  Gardiyana bağLı çırak avLanmaya başLadığında, cumuLated buff ikonu ekranın soL üst köşesinde ( diğer buffLarın buLunduğu, karakter resminin sağ tarafında ) beLirir .. BeLirLi oranda exp. puanı avLanma sırasında birikir .. Birikmeye başLadıktan 24 saat sonrasında exp. ekLentisi devam etmez .. 24 saat içerisinde AccumuLated buff’a dönüştürüLmeyen cumuLated buff etkisini yitirir .. CumuLated buff’ı transfer ettikten sonra, avLanmaya başLanıLdığı zaman yeni bir buff ikonu öncekinin yerinde beLirir ve fazLadan exp. kazanımı başLar ..  2. AccumuLated Buff

  Çırak cumuLated buff’a soL tıkLadığı zaman bir pencere açıLır ve buff’ı transfer etmek isteyip, istemediği soruLur .. Evet’e tıkLanması durumunda, gardiyan topLam cumuLated buff’ın %20si oranında accumuLated buff kazanır .. Bunun yanında çırak geriye kaLan %80Lik kısmı accumuLated buff oLarak aLır .. Bu accumuLated buff ikonLarı da yine aynı yerde görünür .. AccumuLated buff kazanıLdıktan sonra avLanma sırasında ekstra exp. getirisi sağLar .. AccumuLated buff aktif ediLdiği zaman, her bir yaratık için 10 puan yani yakLaşık oLarak %10 fazLadan exp. getirisi sağLanır .. Her yaratık öLdürüLdüğünde accumuLated buff azaLır ve sonunda biter ..

  Onur Derecesi & Rütbesi

  ÇırakLarın mezuniyeti sonucunda gardiyan ödüL oLarak oyLama puanı kazanır ..
  Onur dereceLeri 1’den 50’ye kadar oyLama puanLarına , zamana ve rütbeye göre banka ( storage ) Npc’den takip ediLebiLecek .. SıraLama hergün saat 00.00’da yeniLenecek ..
  SıraLamaya girebiLmek için minimum 10 onur puanına sahip oLmak gerekecek ..  Onur Puanı

  Onur puanLarı çırakLarın akademi içerisindeyken 40 LvLa uLaşana kadar atLadıkLarı LvLa göre şekiLLenecek .. Örneğin Lv 5’te akademiye katıLmış bir çırak, Lv 40’ta mezun oLduğu zaman 40-5 = 35 onur puanı kazanıLacak .. Onur puanLarı karakter penceresinden izLenebiLecek ( kısayoL C harfi ) ..
  GardiyanLar biriktirdikLeri onur puanLarıyLarıyLa onursaL siLahLara sahip oLabiLecekLer, bu siLahLar tüm şehirLerde buLunan banka ( storage ) Npc’den temin ediLebiLecek ..
  OnursaL siLah satın aLındığı zaman birikmiş onur puanLarından gereken miktar düşüLecek ..  Sadece gardiyanLar onursaL itemLara sahip oLabiLecekLer, aynı anda yeterLi onur puanı ve paraLarı oLduğunda ..

  OnursaL SiLahLar
  Destroyer rondo kuLLanıLarak kırıLamaz, başkasına satıLamaz, takas ediLemez, yere düşürüLemez ( Npc’ye satıLabiLir ) ..
  Bu siLahLar beLirLi oranda tamir ediLebiLme durumundadırLar, tamir ediLme sayısı 0’a düştüğünde kuLLanıLamaz haLe geLirLer ..Tamir ediLme sayısını yükseLtebiLmek için, yani daha uzun süreLi kuLLanımını sağLayabiLmek için yine banka ( storage ) Npc’den satın aLınacak “ Magic Stone of Honor “ taşı kuLLanıLabiLecek ..


  Avantaj Sistemi

  Messanger

  Akademiye kayıtLı üyeLerin kuLLanabiLeceği küçük pencere .. Aynı anda oyunda oLan üyeLerin göründüğü, sadece akademideki çırak, asistan ve gardiyanın sohbet etmesine oLanak sağLayan yeni bir mesajLaşma sistemi .. BüyükLüğü sağ üst köşeden ayarLanabiLir ..


  Gardiyan EşLeşme Sistemi

  GardiyanLarın daha koLay bir şekiLde çırak ve asistan buLmaLarını sağLayacak bu sistemde normaL parti sistemi benzeri .. Aynı zamanda çırak ve asistan oLmak isteyen kişiLerinde akademi buLabiLmeLeri için tasarLanmış ..


  Gardiyanın LvLı, sınıfı, onur LvLı, mezun ettiği çırak sayısı Akademi penceresinde görünebiLecek ..

  ( ! ) işareti , kuLLanıcı herhangi bir akademiye üye oLmadan gardiyan eşLeşme penceresini kapattığında ekranın sağ tarafında beLirecek .. Bu işarete tıkLanıLdığında otomatik oLarak gardiyan eşLeşme penceresi açıLacak ve kişi istediği zaman müsait akademiLere kayıt yaptırabiLecek ..  TransLated by Spartachus ..
  Tüm hakLarı sakLıdır .. ®

  [hr]
  OnursaL SiLah DeğerLeri & GereksinimLeri

  Gardiyan oLma sınırının minimum Lv 60 oLması sebebiyLe, onursaL siLahLar şu an için sadece 8 degree'dir ..
  SeaL oF Star oLan onursaL siLahLarın kuLLanıLabiLmesi için minimum Lv 62, SeaL oF Moon siLahLarın kuLLanıLabiLmesi için Lv 66, SeaL oF Sun siLahLarın kuLLanıLabiLmesi içinse Lv 70 oLunması gerekiyor ..
  SeaL oF Star onursaL siLahLara sahip oLabiLmek için gardiyanın 1000 Onur puanına sahip oLması,ayrıca 2.700.000 (2.7m) goLd oyun parası ödemesi gerekiyor ..
  SeaL oF Moon onursaL siLahLara sahip oLabiLmek için gardiyanın 1500 Onur puanına sahip oLması, ayrıca 3.600.000 (3.6m) goLd oyun parası ödemesi gerekiyor ..
  SeaL oF Sun onursaL siLahLara sahip oLabiLmek için gardiyanın 2500 Onur puanına sahip oLması, ayrıca 4.600.000 (4.6m) goLd oyun parası ödemesi gerekiyor ..

  Tüm siLahLarın üzerindeki Phy. ve Mag. Atak değerLeri, DurabiLity, Attack Rating, CriticaL, Phy. ve Mag. reinforce değerLerinin tamamı (+%0) oLarak ayarLanmış haLde ..
  SiLahLarın üzerinde, normaLde oyunda buLunmayan bir özeLLik var, "ALchemy ProbabiLity" .. Bu değer tüm siLahLarda 5 oLarak ayarLanmış .. Bir nevi Lucky ekLentisi gibi işLev gördüğünü tahmin ediyorum .. Yani ALchemy kuLLanımı sırasında, sonucun oLumLu oLma ihtimaLini yükseLtmeye yöneLik bir çaLışma ..
  [hr]


  Bu konuda da eLimden geLdiğince anLaşıLır yazmaya çaLıştığım için resmi sitedeki biLgiLerLe birebir uyuşma göstermeyebiLir ..
  Gördüğünüz eksikLik ya da yanLışLarı biLdirirseniz düzeLtme yapabiLirim ..
  Akademi & Gardiyan Sistemi iLe iLgiLi akLınıza takıLan soru ve sorunLar için yeni başLık açmak yerine bu konuya yazmanız daha çabuk cevap aLmanız açısından faydaLı oLabiLir ..
  Umarım faydası oLur ..

  SaygıLarımLa ....
  Konu pℓαтooи tarafından (06-07-2009 Saat 11:17 PM ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  xorhunx
  Misafir

  Standart

  ARKADAŞLAR DİKKAT ÇEKSİN DİE BÖLE YAZIOM WE EK MESAJ OLARAK:

  ARKADAŞLAR ÇOK ÇOK SORULAN BİR SORU SZİN BİR AKEDEMİNİZWAR WE BU AKEDEMİYE KATILANLARDAN NASIL HONOR PUANI ALCANIZI MERAK EDİORSUNUZ DEİLMİ?? 40LWLDA MEZUN OLDUUNU BAZ ALARAKDAN

  40LWL - (AKEDEMİYE GİRDİİ LWL)= HONOR POİNT YANİ AÇIKÇASI JOYMAX HONOR PI-UANI KAZANILMASINI BAYA BİR OZRLAŞTIRMIŞ ANCAK GUİLDCE AKEDEMİ KURSANIZ MASTER KURSA GUİLDDEKİLERDEN HE GP HEM HONOR KAZANIR

 3. #3
  CepBoyZ
  Misafir

  Standart  gerçekten güzel bilgileri toplayıp hazırlamışsın.
  academy hakkında baya bilgimiz oldu.


 4. #4
  Forum Lvl 150 tExAs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  08.05.2007
  Bulunduğu yer
  Bursa
  Mesajlar
  288

  Standart

  saol xxxorhunxxx güzel bilgiler..
  Biz bir günde kral olmadık,bir günde de tahttan inmeyiz...


 5. #5
  OzgürKuzeY
  Misafir

  Standart

  paylaşım için teşekkurler
  çok işime yarayacak.

 6. #6
  nikotin
  Misafir

  Standart

  ya ben tam anlayamadım ben şimd i AVRUPA CHAR AÇSAM ONU AKADEMİYE KAYIT ETSEM ONLAR BENIMI KASCAK YÜKSEK LVLER ?? BENIM GREECE DE 72 CHAR WAR
  ONU KAYIT ETTİM AKADEMİYE

 7. #7
  xorhunx
  Misafir

  Standart

  Öncellikle teşekkürleriniz için saolun..
  bir arkadaşım ??? nyazmış ne dedini anlamadıımdan cvpım ?????
  we avrupa çar açsam fln diyen arkadaşım o adam sen kimin akedemisine girersen o adam seni bir şekilde memnune tmke zorunda mesela sen 2pc açarsın 2hesapta ezik bi karakter onu kendi akedemine kayıt edersin o 40lwlw olduunda sana honor gelir buda olabilir ama sen kendi akedemine birini aldıında 40lwl a kadar kendi akedeminde tutmalısın çünkü isttedikleri anda senden çıka biliorlar yani arkadaşın flnsa hiç kasmazsın yardım etmezsin beleşten puan alırsın ama tanımadıın biridir kasarsın kervan çektirirsin 4yıldızlı fln sonra aranız gayet iyi olur o aralar birazcık salarsın

 8. #8
  KAZIMSER
  Misafir

  Standart

  bilgiler için teşekkürler

 9. #9
  ghozty2
  Misafir

  Standart Re: AKADEMİ HONOR PUANLA İLGİLİ HERŞEY

  Alıntı xorhunx Nickli Üyeden Alıntı
  ...
  İstisnaLar
  1. Gardiyan çırak mezuniyetiyLe ödüLLendiriLir, eğer çırağın akademiye katıLım LvLı 30’un aLtındaysa .. Yani Lv 30 ve üzeri oyuncuLarın çırak oLarak aLınmasının gardiyana onur puanı açısından bir katkısı oLmayacaktır ..
  2. Lv 30 üzeri akademiye giren çırağın mezuniyeti gardiyana onur puanı kazandırmaz ,sadece mezun ettiği öğrenci sayısı artmış oLur ..
  ...
  yukaridakiki iki maddede celiski var gibi geldi.

  ilk madde "Gardiyan çırak mezuniyetiyLe ödüLLendiriLir, eğer çırağın akademiye katıLım LvLı 30’un aLtındaysa " diyor hemen arkasindan "Lv 30 ve üzeri oyuncuLarın çırak oLarak aLınmasının gardiyana onur puanı açısından bir katkısı oLmayacaktır" denirken ikinci madde de "Lv 30 üzeri akademiye giren çırağın mezuniyeti gardiyana onur puanı kazandırmaz" deniyor. hangisi dogru. burada bir hata var gibi.

  yada ilk maddede bir ceviri hatasi olsa gerek. cirak 30 un altinda akademiye katilisa onur puanina katki etmiyor, ama 30 un uzerindeyse katkisi oluyor anlamina mi geliyor?

 10. #10
  Tr_TeXaS_Tr_
  Misafir

  Standart

  teşekkürler.

 11. #11
  xorhunx
  Misafir

  Standart

  1. Gardiyan çırak mezuniyetiyLe ödüLLendiriLir, eğer çırağın akademiye katıLım LvLı 30’un aLtındaysa .. Yani Lv 30 ve üzeri oyuncuların çırak oLarak aLınmasının gardiyana onur puanı açısından bir katkısı oLmayacaktır ..
  bu acık karışık olmuş haklısın demeye çalışılan şu(ben yazmadıydım alıntıydı bu aa hiç okumadanda alıntı yapmam elbette)
  eğer 30lwl altı gardiyan alırsna honor alırsın denmeke ilk cümlede
  ancak yani 30lwl ın altında sana puan sağlamakta 2. cümlede ise:
  yani 30lwl we üzeri aldıında sadece mezunetmş olduun kişi sayısı artar.
  kısacası 30lwl altında adam alırsan katkı sağlayacak üstü katkı sağlamaz ama birçok kişi akedemisine 50lwl kişi alır kendisi uraşmaz 50llwık kervan çektirir thief lik yaptırır kasar o düşük lwlları ondan sonrada %10 hnor alır

 12. #12
  actionsee85
  Misafir

  Standart

  arkadasım cok guzel bir calısma supersin

 13. #13
  hancerli
  Misafir

  Standart daaaa

  biz ne ara 66 olcamdaa sosunu alcam suan 60...

 14. #14
  hancerli
  Misafir

  Standart napalım

  demekki yavasss yavass kascaz iste .D

 15. #15
  hancerli
  Misafir

  Standart saol

  cok isime yeriicak

 16. #16
  romido
  Misafir

  Standart

  saol xorhunx

 17. #17
  Alperim
  Misafir

  Standart

  Eline, emeğine sağlık çok güzel olmuş....

 18. #18
  rasimtas
  Misafir

  Standart

  xorhunx

  slm kardes ben 40 lwl de bi academy e girdim fakat ne yapacagımı bilemiyorum academiye girince görew fln mı weriyolar yada baska bisey neden academiye griyoruz bunların cvb larını alabilirmiyim acaba

 19. #19
  yakuzasalih
  Misafir

  Standart

  slm eline saglik güzel olmuş : eksik olan tek bilgi su benim merak ettim tek tek : bu silahlara (+1+2+3+4+5+6+7+8+9) basilabılıyormu ( tabi birde (crt) be str int ) bu konu hakkinda kimse birsey yazmamış ( size gore degerlendirme yaptiginizda bu silahlar gercek ofsun kadar saglam vuruyorlarm i )))

 20. #20
  yakuzasalih
  Misafir

  Standart

  Tabi bide su var silah masterysi 70 normal ofsun 64 bu olan ofsunun +3 atak gucune hasip artisiz hemen hemen arti basılmaz sa bu silahlara 9 degrenin son levelinde +7 bir silah daha güçlü vurmasi lazım. bide bu konuda bize bilgilerndirirseniz sevinirizz saygilar

Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Honor Sun in Server Pluto
  Konuyu Açan: Angells, Forum: SRO Resimler / Videolar.
  Cevap: 11
  Son Mesaj : 14-03-2008, 08:57 PM
 2. HonoR Point
  Konuyu Açan: noobzZz, Forum: SRO Rehberi.
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 27-07-2007, 03:19 PM
 3. EUROPE BAZI İLGİLİ BİLGİLER
  Konuyu Açan: musaakyol, Forum: SRO Diğer Konular.
  Cevap: 7
  Son Mesaj : 27-07-2007, 01:52 PM
 4. ACİL YARDIM = GİZLİ SORUYLA İLGİLİ
  Konuyu Açan: zebani2, Forum: SRO Hataları Destek ve Yardım Forumu.
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 19-06-2007, 10:25 PM

Bu Konu İçin Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •