• Blizzard 600 çalışanını işten çıkardı

   World of Warcraft hala oyun piyasasının lider ücretli MMO oyunu fakat son iki yıldır abone kaybediyor. Tatil sezonunda fazla kaybetmediler (sadece 100bin oyuncu) ama kesinlikle Blizzard'ın bazı değişiklikler yapması gerekiyor.   Blizzard çoğunluğu müşteri desteğinde çalışan 600 çalışanını işten çıkardığını duyurdu. Firmaya göre işten çıkarmaların %90'ı firmanın oyun geliştirme harici departmanlarından. Blizzard-Activision'ın toplam çalışan sayısının 7,300 civarı olduğunu düşünürsek 600 rakamı çok da az görünmüyor.

   Blizzard CEO'su Mike Morhaime konuyla ilgili şunları söyledi:
   "Harika oyun içeriği yapmaya devam edip oyuncular etkili bir biçimde sunabilmek için kaynaklarımızı nasıl yönettiğimiz konusunda dikkatli olmalıyız. Bunun anlamı bazen şirketin sağlığı için zor kararlar vermemiz demek. Şu an o zor kararlardan birini veriyoruz."

   Blizzard halen yeni çıkacak olan oyunları için oyun geliştiricilerini işe almaya devam ediyor. İşten çıkarmalar Blizzard'ın parasal sorunları olduğu anlamına gelmiyor ama eskiden olduğu gibi bir para basma makinesi olmadığına da işaret ediyor.
   Bu makalenin forum konusu: Blizzard 600 çalışanını işten çıkardı Yazan Haberci Forum konusunu göster