• [Jade Dynasty] Esper ile kasma rehberi

   Esperi kullanması aslında çok kolaydır. Ve kullandığınızda baya bir zamanınızı başka işlere ayırabilirsiniz.

   Not: Bu rehber level 30 öncesi yazılmıştır.

   Bölüm 1: Temel Bilgi


   Öncelikle, üstteki skill çubuğu, heavy blow gibi karakterinizin skill lerini koyduğunuz yer. İkinci çubuk ise esper skill lerinin ve ihtiyaç olduğunda iyileştirmede kullanılacak hp, sp malzemeleri ve esper enerjisinin koyulduğu yerdir.

   1. HP iyileştirme item lerinin konulduğu yer. Oyuna başlangıçta gelen 200,000 lik hp malzemesini buraya koyabilirsiniz.
   2. SP iyileştirme item lerinin konulduğu yer. SP kullanan skill ler kullandığından SP niz tükendiğinde otomatik doldurması için buraya SP malzemesi koyun.
   3. Esper enerji taşı yeri.

   Bölüm 2: Esperin Ayarlarını Yapmak
   1. Ayar penceresini açmak için avuç resmine tıklayın:


   Aşağıdaki gibi ayar penceresi açılacaktır. Anlatım kolaylığı için parçalara bölüyorum:

   1) Esper burada belirtilen yüzdelerin altına düştüğünde HP ve SP iyileştirme kullanır. Eğer aldığınız HP iyileştirme malzemesi hp'nin %70 ini geri kazandırıyorsa (ör. 1000 hp niz var ve item 700 hp veriyor) o zaman en iyi kullanım için burada %30 a ayarlayabilirsiniz. Aynı şey SP malzemeleri için de geçerli.
   2) Esperinizin çantanızı copper yarn veya diğer işinize yaramayan craft malzemeleri ile doldurmasını istemiyorsanız çözümü burada. "Only Defined" kutusunu seçtikten sonra yandaki kutuya toplamasını istediğiniz malzemelerin adlarını yazıp -> ikonuna tıklyarak ekleyebilirsiniz. Esper sadece burada tanımlı malzemeleri toplar. Tabiki nadir düşen malzemeleri kaçırma ihtimaliniz de var ama çantanız dolu olduğu için de alamayabilir.
   3) Skill kullanımı. Unutmayın, bu rehber level 30 öncesi yazıldı ve benim ana skill'im Heavy Blow. En düşük rakama sahip skill ilk kullanılır (1 den 9 a kadar olan rakamlar). Bu şekilde numaralandırarak skill leri sıra ile kullanmasını sağlayabilirsiniz. Resimdeki gibi yapıp Heavy Blow ile tek vuruşta kestiğiniz yaratıklarda kasarsanız esper kendi skill ini yapmayıp sadece heavy blow kullandığı için daha az SP harcayacaktır. Level 30 dan sonra heavy blow bonus güçlerini kaybettiği için başka skill ler ile daha farklı bir konfigürasyon yapmanız gerekebilir. Kutucuklar içindeki rakamlar bekleme süreleridir. Skill'in bilgilerinde cooldown (tekrar yapmak için bekleme) süresi ne kadarsa en az o kadar (veya +1) girerseniz düzenli olarak hazır olur olmaz kullanır skill leri.

   kaynak

   Kaynak

   http://jd-forum.perfectworld.com/showthread.php?t=20381
   bilgi

   Bilgi

   Çeviri/Translation: [email protected]   Bu makalenin forum konusu: [REHBER] Esper ile kasma rehberi Yazan cronos Forum konusunu göster
   Comments 6 Comments
   1. M e я T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    M e я T -
    Bir öneri geçeyim. Esper skill'ini 10k gibi bir değere atarsanız esperiniz level almıyor. 10 atakta bir şekilde ayarlamak ideal bana göre.
   1. enya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    enya -
    Şimdi Jade Dynasty 2 deyiz Esper in görünümü farklı bilgilerin değiştirilmesi gerekmezmi ?
   1. Earendil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Earendil -
    Alıntı enya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi Jade Dynasty 2 deyiz Esper in görünümü farklı bilgilerin değiştirilmesi gerekmezmi ?
    Gerek yok bence yenisiyle çokta farklı değil
   1. enya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    enya -
    Alıntı Earendil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerek yok bence yenisiyle çokta farklı değil
    Ben yapamadım maalesef EN i bulamadım Nerden bulabilirim ?
   1. Earendil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Earendil -
    Alıntı enya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yapamadım maalesef EN i bulamadım Nerden bulabilirim ?
    EN dediğin enerji demi şuan düşük levelken enerjiye ihtiyaç duymassın sen mob keserek enerji toplaybilirsin okuduğum yorumlara göre 90 lvde sonra enerji sıkıntısı başlıyor cronos onu da anlatmış zaten nasıl yapacağımızı

    sen illede nerden bulabiliyorum dersen buraya bi bak http://www.onlineoyun.gen.tr/showthr...orulan-Sorular burda yazıyor
   1. DamagEd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    DamagEd -
    90 lvl e kadar esper energy istemez ama ben sky a binecem diyorsan o zaman lazım olur iste.Onuda humansan Tanis Ka dan Athansan Gui The Senior dan alabilirsin