• Sword Of The New World Oyun Hikayesi

   Hikayemiz

   "Senin vücudun yeni bir dünyada olabilir, ama kanın, eski dünyanın kanı."
   - Gilbert Granado

   Keşfetmeye Dair Güç

   Savaş, Orpesia'nın ülkeleri üstünde gölgesini göstermişti.Zengin Targa ve güçlü Bristia, inatla tarafsızlıklarını korurken. Illier ve Vespanola, Opoluto ile problemler yaşıyordu. Opoluto güçsüz düşmüştü, ekipmanları yetersizdi ve sayıca dezavantajlı durumdaydılar. Illier ve Vespanola'nın orduları, savaş üstüne savaş kazandılar ve Opoluto'nun ana şehirlerinde bir tehdit haline geldiler. Ayrıca, Targa'nın Katai ile olan ** yolları üstünde uyguladığı sert politika, Opoluto'nun hazinesini kurutmuştu. Opoluto'nun kralı, ülkesini yenilgiden kurtarmak için sadık hizmetkarlarını, Dark Sea'ya ulaşma amacıyla görevlendirdi.

   Umutsuz Bir Yolculuk

   Kaşif Ferrucio Espada, kralın çağrısına yanıt verdi. Ferrucio Espada, Dark Sea'ya çıkan bir okyanus olduğuna inanmıştı ve buradan bir gemi filosu geçirebileceğini düşünüyordu. Uzun ve zorlu yolculukta 12 gemiden 10'u kaybolmuştu, ama Ferrucio inanılmaz bir keşifte bulunmuştu. Katai'ye giden bir okyanus yolu bulamamıştı belki ama, tamamıyla yeni bir dünya keşfetmişti.. Granado Espada ve Ferrucio Espada, filodan sağ kalan 2 kaptan, Opoluto'nun kurtuluş yolunu bulmuşlardı ve bu yola kendi isimlerini vermişlerdi. Ferrucio, keşfettiği dünyayı giderek daha fazla tanıdı ve şu sözleri söyledi; "Katai'ye bundan böyle ihtiyacımız yok, bu topraklardan düşmanlarımızı yenecek güçler elde edeceğiz. " Gilbert onayladı; "Sword2 ile krallığımız adına!"

   Keşfedilmiş Bir Dünya Uğruna Kayıp Bir Ev

   Opoluto hazinesini bu yeni dünyayı keşfetmekle, limanlar yapmakla, ormanlar yaratmakla, taş ocakları yapmakla ve yeni yeni şeyler uğruna harcadı. Birçok tüccar ve zengin aileler Granado Espada'yı, bu yeni keşfedilmiş dünyayı bir fırsat olarak gördüler, çünkü burası kargaşadan ve savaştan uzaktı. Opoluto'lular bu yeni dünya ile meşgulken savaş eski haliyle devam etti.

   Herhangi bir uyarıda bulunmadan, tarafsız olan Targa devleti, Opoluto'nun düşmanlarının ittifakına girmişti ve onların gücünü arttırmıştı. Bunun üzerine Opoluto, Vespanola'nın merhameti karşılığında hükümdarlığı altına girmeyi kabul etti. Vespanola, Ferrucio Espada'yı yeni kolonilerinde düzeni sağlamak ve desteklemek adına geçici bir yönetici olarak atadı.

   3 Yıl Savaş

   Illier ve Vespanola (daha sonradan Targa) 'nın oluşturduğu ittifak ve Opoluto arasındaki savaşa karışmayan Güçlü Bristia Uygarlığı, bu yeni dünya keşfinden habersiz değildi. Vespanola, uygarlığını yavaşça eski Opoluto toprakları ve Granado Espada üstünde yaratmaya başlayınca, Bristia rakibine bir darbe vurabileceğini fark etti. Vespanola'nın üstüne sürpriz bir saldırı düzenledi ve bu sürpriz saldırı "3 yıllık savaş" olarak anılmaya başlandı. Savaşların bir çoğu ve tehlikeli olanları karada yapılmış olsa da sonucu belirleyen savaşlar denizde yapılmıştı. Baleares savaşında Vespanola'nın hafif ama hızlı gemileri, Bristia Uygarlığı'nın ağır zırhlı gemilerine karşı savaştı. Sayıca dezavantajlarına rağmen küçük gemiler, Bristia'lı Amiralin gemilerini çok yakın şekilde yerleştirmesi ve böylece ateşlerden daha fazla etkilenmesi sebebiyle büyük bir zafer kazandılar.

   Yeni Dünya'nın Genişlemesi ve İskan

   Vespanola Bristia ile savaştayken Espada, kendi dünyasındaki savaşarı ile meşguldü. Tehlikeli hayvanlar şehir dışlarında pusudaydı ve bu yeni dünyanın iç kısımlarına dair korkunç hikayeler anlatılmaya başlanmıştı. Vahşi doğa içinde antik kalıntılar bulunmuştu ve dungeon'lardan canlı dönen kaşifler tuhaf ama güçlü silahlar getiriyorlardı. Yenik düşmüş Opoluto ve zafer kazanmış Vespanola göçmenleri arasında çıkan kavgalar olayları daha da kötüye götürüyordu. Aileler sokaklarda düellolar yapmaya başlamıştı ve bu ortam bir iç savaşa sebep oluşturuyordu. Vespanola'nın onaylamadığı bir cüretkarlıkla Espada, bölgesel yöneticilere güçlü yetkiler atadı.

   Granado Espada'daki problemlere ek olarak Vespanola'nın kraliçesi, kendi hükümdarlık alanında da problemlerle yüzleşmek zorunda kalmıştı. Opoluto ve Bristia arasında süren savaş, savaş zamanı soyluluğu gibi bir durum ortaya koymuştu. İddialı askeri aileler, mahkeme kapılarına dayanmıştı. Aynı zamanda bu keşfedilen yeni dünyadaki vatandaşları, Opolutolu vatandaşlara kıyasla azınlıktaydı ve Opolutolular yöneticilere karşı daha sadıktı. Kraliçe, kurnazca bir "İskan" planı uyguladı ve kendi uygarlığını ve benliğini bu denizin ötesindeki yeni dünyaya taşıyan vatandaşlarına mali yardımlarda bulundu, teşvik etti.

   Tarihte Senin Yerin

   Eski dünyadan göçler olmasına rağmen Granado Espada'nın kaderi hala dengede.. Peki senin ailen tarihte nasıl biz iz bırakacak?

   kaynak

   Kaynak

   http://gamersfirst.ekolay.net/sword2
   çeviri; [email protected]   Bu makalenin forum konusu: Sword Of The New World Oyun Hikayesi Yazan M e я T Forum konusunu göster