• Steam hack edildi

   Valve CEO'su Gabe Newell Steam oyun dağıtım platformunun bütün kullanıcılarına hack edildikleri haberini duyurdu. Sızmanın sadece steam forumlarına olduğu düşünülüyordu fakat detaylı araştırma sonucu kullanıcı adları, şifreler, oyun satın alma bilgileri, eposta adresleri, fatura adresleri ve kriptolanmış kredi kartı bilgilerin bulunduğu veritabanına da erişildiği ortaya çıkmış.


   Firma henüz çalınan bilgilerin kötüye kullanımıyla ilgili bir bilgi olmadığını söylüyor fakat tüm kullanıcıların şifrelerini değiştirip kullanıcı hesaplarındaki şüpheli işlemlere dikkat etmesini öneriyor.


   İşte Valve CEO'su Gabe Newell'in duyurusu:
   Değerli Steam ve Steam Forum kullanıcıları


   Steam forumlarımız 6 kasım pazar akşamı hack edildi. Araştırmaları başlattık ve sızmanın steam forumlarından farklı yerlere de olduğunu gördük.


   Sistemlere sızanların forumlara ek olarak Steam veritabanına da eriştiğini öğrendik. Bu veritabanında kullanıcı adları, şifreler, oyun satın alma bilgileri, eposta adresleri, fatura adresleri ve kriptolanmış kredi kartı bilgileri bulunuyordu. Kredi kartı bilgilerinin kötüye kullanımına dair henüz bir kanıt yok, hala araştırıyoruz fakat bu dönemde kredi kartı aktivitelerinizi takip etmenizi öneriyoruz.


   Sadece bir kaç forum hesabının hack edildiğini gördük fakat tüm forum kullanıcılarının bir sonraki girişlerinde şifrelerini değiştirmeleri isteniyor. Eğer Steam forum hesabının şifresini başka hesaplarınızda da kullandıysanız onları da değiştirmenizi öneririz.


   Ele geçirişmiş Steam hesabına rastlamadık, o yüzden Steam şifrelerini değiştirmeye zorlama düşünmüyoruz (bunlar forum şifrelerinden ayrı). Fakat forum hesabınızın şifresiyle aynı ise onu da değiştirmeniz iyi olur.


   Forumları en kısa sürede tekrar açacağız.


   Bu olanlar için gerçekten çok üzgünüm ve rahatsızlık için özür diliyorum.


   Gabe.

   Olympos
   Bu makalenin forum konusu: Steam hack edildi Yazan cronos Forum konusunu göster
   Comments 1 Yorum
   1. dreamy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dreamy -
    steam üyelerine geçmiş olsun