• World of Warcraft 12 ayda 2 milyon oyuncu kaybetti

   WoW geliştiricileri ilk başta 200,000 oyuncu hedeflemişler. Bu rakam oyunu desteklemeleri için yeterli imiş. Tabi hepimizin bildiği gibi bu rakamı kat kat aştılar ve WoW 12 milyon kullanıcı ile en popüler MMORPG oldu.   Fakat son zamanlarda WoW düşüşe geçti. Blizzard bu sene temmuz ile eylül arası 800,000 abone kaybettiğini açıkladı. Bu da son 12 ayda toplam 2 milyon abone kaybı demek, yani WoW kullanıcılarının %16'sı kaybedildi. Bu küçük bir rakam değil fakat Blizzard hala 10 milyon abone ile tepelerde geziyor.

   Doğal olarak firma iyi içerik ekleri yaratıp mevcut oyuncuları tutmanın yanında özel promosyonlar ve indirimli fiyatlarla yeni oyuncuları çekmeye de odaklandı. Ben de WoW'a dönmeyi düşünüyorum - kardeşim yeni oynamaya başladı ve birlikte haftada birkaç saat oynamak eğlenceli olacak.

   Fakat WoW'un temel problemlerinden biri de bu. İnsanlar arkadaşları ile birlikte oynuyor. Arkadaşlarım WoW'u bıraktığında ben de bıraktım. Blizzard müthiş bir oyun geliştirici ama piyasa değiştikçe insanlar da yeni oyunlara yöneliyorlar.

   Siz hala WoW oynuyormusunuz? Bıraktıysanız ne olsa geri dönerdiniz?
   Bu makalenin forum konusu: World of Warcraft 12 ayda 2 milyon oyuncu kaybetti Yazan Haberci Forum konusunu göster
   Comments 1 Yorum
   1. dreamy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dreamy -
    USKOdan beter olucak hali.