• Blizzard: Mists of Pandaria ciddi bir güncelleme

   Haftasonu Blizzard konferansda çeşitli duyurular yaptı. Hayranlar Diablo III ve garip DOTA oyununa ve WoW'a gelecek olan değişikliklere yakından bakabildiler. En çok konuşulanlarından biri en son World of Warcraft içerik genişletme eki Mists of Pandaria.

   Pandaren'in ilk olarak Warcraft III'e bir şaka olarak eklendiğini belirtmekte yarar var. Sonrasında oyuncu talebi sonucunda oyunun bir parçası olmuştu. Ayrıca Pandaren geçmişte Blizzard tarafından World of Warcraft'da 1 nisan şakası olarak kullanılmıştı. Yani oyuncuların büyük bir bölümünün bu yeni güncellemeyi de bir şaka gibi görmesine ve bir kısmınında lore'a tecavüz edildiğini düşünmesine şaşırmamak gerekiyor.

   Warcraft evrenindeki çok sayıda hatırı sayılır karakteri dizayn eden Chris Metzen bu konuda öne çıkarak Blizzard'ın bu güncelleme konusunda son derece ciddi olduğunu söylüyor ve oyuncuların oynamadan yargılamamasını istiyor:
   "Bu bir şaka değil. Bu biraz güldükten sonra kenara atılacak bir genişletme eki değil, oyunun hikayesinde tamamen önemli bir bölüm olacak."

   Daha önce bu yeni genişletme ile ilgili fikirlerimi yazmıştım, o yüzden tekrar değinmeyeceğim ama eğer müthiş başarılı oyununuza çıkardığınız büyük bir güncellemenin şaka olmadığını açıklamaya çalışıyorsanız, ince buz üzerindesiniz demektir.

   Blizzard her zaman işini iyi yapan firmalardan. Hep birlikte yeni genişletmenin nerelere varacağını göreceğiz. Kimbilir, belki Pandaren'i alıp herkesin ilgisini çekecek birşeye dönüştürürler.
   Bu makalenin forum konusu: Blizzard: Mists of Pandaria ciddi bir güncelleme Yazan Haberci Forum konusunu göster