• LOTR Online forum hesapları hack edildi

   Oyun platformunuz ne olursa olsun çevrimiçi ortamda olduğunda güvenlik problemleri çıkabiliyor.

   Lord of the Rings Online oyununun yapımcısı Turbine firması kullanıcılarına 11 ekimde bir duyuru yayınlayarak uyardı. LOTRO web sitelerinden birisindeki güvenlik açığı sebebiyle forum hesapları ele geçirilmiş olabilir.   Turbine forum sitesinde oyun hesaplarına erişimin söz konusu olmadığı fakat forum ile oyun hesabında aynı şifreyi kullananların şifrelerini bir an önce değiştirmesini tavsiye etti.

   Bu tip olaylar sıkça oluyor ve bizim, çevrimiçi oyun oynayanların şifrelerimizi seçmekte dikkatli olmamız ve özen göstermemiz gerekiyor.

   LOTRO forum moderatörü bugün yetkisiz erişim denemesi ile ilgili güncelleme mesajı ekledi:
   "Bütün problemleri ciddiye alıyoruz ve forumları hemen kapatıp konuyu araştırıp problemi çözdük. Forumlar şu an normal kullanıma açık.

   Önümüzdeki günlerde de web sitelerimize bakım ve kontrol yapacağız. Bu yüzden bazı özellikler bazen kullanılamayabilir. Oyun hizmetleri bundan etkilenmiyor ve normal çalışmaya devam edecek.

   Bu problem sınırlı boyutta görünse de eğer hesabınıza erişim olduğunu tespit edersek sizinle hemen kontak kuracağız. Ek önlem olarak tüm oyuncuların https://myaccount.turbine.com sitesini ziyaret ederek şifrelerini değiştirmesini tavsiye ediyoruz. Başka yerde kullanmadığınız, bulunması zor şifreler seçmeyi unutmayın.

   Sabrınız ve anlayışınız için teşekkürler"

   LOTRO Forum
   Bu makalenin forum konusu: LOTR Online forum hesapları hack edildi Yazan Haberci Forum konusunu göster