• Guild Wars 2'ye item dükkanı geliyor

   Guild Wars 2 kendisinden öncekiler gibi her zaman ücretsiz oynanabilir olacak. Bu basit model NCSoft ve ArenaNet için işe yarıyor görünüyor, piyasada diğer bazı süper MMO'lara rağmen tutkulu hayranlarını kendilerinde tutmayı beceriyorlar. Oyuncularınıza abonelik gerektirmeden oynayabilme sunma büyük bir motivasyon kaynağı, özellikle yeni oyuncuları çekerken.
   Eur**r fuarında ArenaNet firması Guild Wars 2 oyununun ücretsiz kalacağını doğruladı. Oyunu dizayn edenlerden biri olan Colin Johanson ise gerçek para ile oynu içi item'lerin satın alınabileceği bir cash shop'un da olacağını söyledi.

   Johanson karakteri daha güçlü yapacak item'lerin satılmayacağını da ekleyerek item dükkanının dengeleri bozduğunu düşünenleri rahatlattı:
   "Bu kötü bir şey mi? testi yapıyoruz. Oyun için yapılacak her harcamayı firmadaki herkesle tartışıp, bunu satmalımıyız? diye soruyoruz"

   Kozmetik itemler satmak World of Warcraft'ta, **i yapılabilen oyun içi pet eklenmesinde olduğu gibi, işe yaradı. Eğer Guild Wars 2 özel item ile karaktere avantaj sağlama arasındaki hatta yerini korursa oyunculardan pek şikayet olmadan kazancını artırabilir.

   Siz item dükkanları hakkında ne düşünüyorsunuz? Güzel bonuslar mı yoksa oyuncuların parasına göz dikip oyunda dengeleri bozmak mı?

   Eur**r
   Bu makalenin forum konusu: Guild Wars 2'ye item dükkanı geliyor Yazan Haberci Forum konusunu göster