• Blizzard yeni pet'in oyun içi paraya satılmasına izin veriyor

   Yıllardır kasmaktan sıkılan, kaynak toplamak için farm yapmaktan sıkılan veya istemeyen WoW oyuncuları dijital para birimi satışlarının yapıldığı milyar dolarlık kara borsa piyasasına bakıyordu. Birkaç zor-kazanılmış gerçek hayat parası karşılığında item yükseltme için bir sürü gold, nadir recipe'ler ve çoğunlukla tercih edilen epic uçma skill'i alabiliyordunuz.   Altın satın alanların çoğunun bilmediği şeylerden biri ise aldıkları altının bazen farm yapanlardan değil, diğer oyuncuların hack edilen hesaplarından geldiği. Gold satın alma WoW hesap çalınmalarında en büyük sebeplerden biri. Blizzard'da bunun üzerine gerçek paranızla oyun içi para almanızı kolaylaştırmak için Guardian Cub pet'i çıkarmış.

   Şu şekilde çalışıyor - oyuncu olarak ekstra gold istiyorsunuz. Bu Guardian Cub petlerinden 10$'a satın alıyorsunuz ve auction house'a koyuyorsunuz. Pet'i hemen satamasanız da - bind-on-equip - fakat bir süre sonra satabiliyorsunuz. Harcayacak gold'u olan oyuncu da pet'i satın alıyor ve böylece gerçek paranızı oyun içi paraya çevirmiş oluyorsunuz.

   Blizzard bu tip kullanılabileceğini de doğruladı.

   "Hedefimiz oyuncuların Pet deoplarındaki koleksiyona pet eklemek için alternatif yöntem sunmak olsa da oyun içi altın elde etmek oyuncuların satması da bizim için problem değil. Bu harici yerlerden altın satın almalarından daha sağlıklı bir çözüm."

   İlginç bir strateji. Eve online oyununda da bu tip bir izin var (oyun zamanını oyun parası karşılığı satmak). Fakat auction house'da çok fazla oyuncu Guardian Cubs satmaya başlarsa fiyatlar düşecek ve Çinli gold farmer'lardan alınacak gold daha kazançlı gelebilir.

   Oyunun ekonomisine nasıl etki edeceğini bekleyip göreceğiz.
   Bu makalenin forum konusu: Blizzard yeni pet'in oyun içi paraya satılmasına izin veriyor Yazan Haberci Forum konusunu göster