• World of Warcraft karakter hizmetleri şu an kapalı

   Orlyia, dost canlısı panda ayısı ve Blizzard CS ajanı, Blizzard'ın paralı karakter hizmetlerinin teknik problemler yaşadığını doğruladı. Bu servis kesintileri birkaç dakika ile birkaç saat arasında değişebilse de şu an çalışmadıkları kesin.

   İşte destek forumlarında Orlyia'nın mesajı:
   "Bazı karakter servislerinin şu an tam işlemediğinin farkındayız. Şu an bununla ilgileniyor ve kısa sürede çözüleceğini umuyoruz. Bu durumun yarattığı rahatsızlık için özür dileriz."


   Oldukça net. Eğer transfer, ırk değişimi yaptıysanız veya bu sabah karakterinizde değişiklik yaptıysanız Blizzard'dakilerin problemi çözmesini bekleyeceksiniz. Blizz genelde bu konularda çok iyidir, bu yüzden ben olsam destek kanallarına gereksiz spam yapmazdım.


   WoW'da artık karakterinizi değiştirmek için o kadar çok yol var ki, bu tip bir kesintinin olmasına çok da şaşırmıyor insan.


   WoW ilk çıktığında bir karakter yaratıp onunla sınırlı kalıyordunuz. Zamanla, realm transferleri eklendi, fakat 30 günlük bekleme süresi ile. Artık, çıkışının üzerinden 6 sene sonra, World of Warcraft karakteriniz daha çok bir stat seti. Blizzard taraf değiştirmenizi, görünüşünüzü değiştirmenizi vs sağlayan birkaç paralı özellik de ekledi.


   Bir Orc olmaktan sıkıldınız mı? Parayı basın ırk değişikliği yapın! Eski guild'inizden intikammı almak istiyorsunuz? Faction değiştirin! Ninja loot yapmak realm'inizde sizi raid'lerin dışında mı bıraktı? Transfer edin ve tekrar başlayın!
   Bu makalenin forum konusu: World of Warcraft karakter hizmetleri şu an kapalı Yazan Haberci Forum konusunu göster