• İyiki Doğdun Ultima Online

   Kalıcı çevrimiçi dünyasıyla ilk MMO'lardan olan Ultima Online 14. doğum gününü kutladı. Oyun 1997 yılında çıkmıştı ve günümüzün hayatta kalmayı beceremeyen gelişmiş çevrimiçi oyunlarıyla karşılaştırıldığında (Tabula Rasa, sana bakıyorum) ne kadar güçlü olduğunu görebiliyoruz.

   Mythic Entertainment oyunun doğum gününü kutlamak için şu anki oyunculara yeni bir yama çıkarıyor. Yama ile "Britanya'yı Temizle" (Clean Up Britannia) isimli etkinlik geliyor. Bu etkinlikde herkes çantalarını eski çöplerden arındırabiliyor. Oyun dünyasının her yerine serpiştirilmiş çöp kutularında veya karakterinizin evinde artık ihtiyacınız olmayan şeylerden kurtulabilirsiniz. Attığınız her itemiçin belirli sayıda puan kazanabiliyorsunuz ve bu puanları oyunun ana şehirlerinde Cleanup Officer ile konuşarak kullanabiliyorsunuz.


   1997 olan diğer olaylar arasında ise: Microsoft dünyanın en önemli firmalarından biri oldu, Mike Tyson Evander Holyfield'in kulağını ısırdı ve Tiger Woods ilk Master'ını kazandı. Oyun dünyasında ise Mario Kart 64, Star Fox 64, Final Fantasy VII ve tabi ki GoldenEye 007 çıktı.
   Bu makalenin forum konusu: İyiki Doğdun Ultima Online Yazan Haberci Forum konusunu göster