• Dust 514 sadece PS3 için olacak

   CCP firması yeni çıkacak olan bilim-kurgu GPS oyunları Dust 514 ile ilgili bilgileri paylaştı.

   Öncelikle, oyun sadece PS3 için olacak. İkincisi, oyuncuları PC'deki bilim-kurgu çoklu oyunculu evren ile gerçek zamanlı birleştiren ilk konsol oyunu olacak.

   EVE starship pilotları Dust 514 paralı askerleri ile müttefik olup New Eden gezegenlerindeki bölgeleri fethetmek için birlikte savaşlara girebilecekler. Yerdeki askerlerin ve yörüngede saldıran filoların yaptıkları birbirine sıkı sıkıya bağlı, bir oyundaki oyuncunun yaptıkları gerçek zamanlı olarak diğer oyunu da etkileyecek.

   Geleneksel abonelik veya bir seferlik satın alma modelinden ayrılınarak sanal itemlerin oyun-içi satışlarını hedefliyor. Oyuncular buradan gelişmiş silahlar, savaş malzemeleri ve cihazlarını kazandıkları sanal para ile veya PlayStatiopn wallet'deki gerçek paraları ile satın alabilecekler.

   Dust 514'ün çıkış tarihi 2012 yazı olarak planlanıyor. Oyun PlayStation ağından indirilebilecek ve Move kontrolü ile Move Sharp Shooter aksessuarları için tam destek sunuyor. CCP ve Sony oyun tecrübesini PS3'den PlayStation Home ve PS Vita'ya da geçirmek istiyor.
   Bu makalenin forum konusu: Dust 514 sadece PS3 için olacak Yazan Haberci Forum konusunu göster