• Katamari'nin yaratıcısı Glitch MMO'ya katıldı

   Katamari Damacy yaratıcısı Keita Takahashi oyun geliştirmeye veda edemiyor. Geçen sene oyun camiasına veda etmişti ve kendisini meşgul edecek yeni fırsat ve şeylere yöneleceğini söylemişti fakat tekrar geri dönerek Glitch için çalışmaya başladı.

   Glitch Tiny Speck'in en son ücretsiz oynanabilen browser-tabanlı MMO oyunu. Bu bağımsız geliştiriciler nasıl oldu da Katamari'nin yaratıcsını ekiplerine kattılar, hikayesini firmanın kurucusu Stewart Butterfield anlatıyor:   "Birlikte biraz Glitch oynadık ve fikirlerimizi paylaştıkça aynı değerlere sahip olduğumuzu gördük -- meraka, mizaha, saçmalığa ve herşeyden çok oyun oynamanın pozitif gücüne derin inancımız.

   Takahashi bugün endüstrideki en yaratıcı beyinlerden biri ve onun gibi birinin ayrılması oyun camiası için büyük kayıp olurdu. Takahashi'nin son çalıştığı proje PS3 için olan ve geçtiğimiz Şubat ayında çıkan Noby Noby Boy'du.

   Glitch şu an henüz kapalı beta aşamasında ve çıkış tarihi kesin belli değil. Herşey yolunda giderse 2011 sona ermeden oynayabiliriz.

   http://www.gamepron.com/news/2011/07...on-glitch-mmo/
   Bu makalenin forum konusu: Katamari'nin yaratıcısı Glitch MMO'ya katıldı Yazan Haberci Forum konusunu göster