• Age of Empires Online sonbaharda çıkıyor   Microsoft hala Age of Empires Online için kesin bir tarih vermedi fakat oyunun çıkışının sonbahara denk geleceğini belirtti. Gas Powered Games tarafından geliştirilen MMORTS (gerçek zamanlı strateji) oyunun kesin çıkış tarihinin bu ay sonlarında duyurulacağı söylendi.

   Age of Empires Online oyunun serisindeki pek çok özelliği koruyor, fakat artık oyuncu çevrimdışı da olsa şehirde zaman geçmeye devam ediyor. Co-op çoklu oyunculu görevler ile destekleniyor. Oyunun temel özellikleri arasında:

   Tanıdık Age öğeleri : AoE Online geleneksel gerçek zamanlı strateji oyunuyla köklerine sadık kalıyor, derin bir oyuncu-oyuncuya karşı modu ve detaylı tarihi olaylar. Ana şehrin kurulumundan kaynak yönetimine ve kapışmalara kadar Age of Empires hayranları kendilerini evde hissedecekler.
   Yaşayan bir çevrimiçi medeniyet : Başşehrinizi temel üs olarak kullanarak kendi başınıza veya arkadaşınızla görevlere kasabilirsiniz, ödüller kazanabilir, ve medeniyetinizi köyden imparatorluğa kadar yükseltebilirsiniz. İmparatorluğunuz çevrimiçi olmasanızda büyümeye ve kaynakları kullanmaya devam ediyor.
   Yeni bir görünüm : AoE Online yeni, stilize bir sanat yapısı ve çok detaylı bir PC oyunu sunuyor.
   Ücretsiz oynanabilir : AoE Online oyununu ücretsiz olarak indirip başlangıç medeniyetleri olan Yunan veya Mısır medeniyetlerini oynayabilirsiniz. Başşehrinizi kurun, görevlere dalın, level atlayın ve AoE online dünyasını ücretsiz olarak araştırın.
   Premium içerik seçimi : İmparatorluğunuz büyüdükçe AoE Online'da büyür, sık eklenen oyun içerikleri oyunu taze tutmayı hedefliyor. Yeni görevlerden yeni bölgelere ve tamamen yeni medeniyetlere kadar AoE Online sürekli gelişiyor ve istediğiniz, bütçenize uygun içeriği seçebilme imkanı sunuyor.
   Games for Windows - AoE Online Games for Windows - LIVE ile inşa edildi. Çevrimiçi tecrübenizi artıracak şekilde pek çok özellik, ör. co-op oyun, co-op görevler ve **, AoE Online'de Games for Windows - LIVE ile entegre edilmiş durumda.
   Bu makalenin forum konusu: Age of Empires Online sonbaharda çıkıyor Yazan Haberci Forum konusunu göster