• Tales of Pirates II 5. yılını korsan kavgaları ile kutluyor

   Korsanlar iki şekilde kutlama yaparlar: içerek veya kavga ederek. Tales of Pirates II'nin 5. yıl dönümünde oyun firması ikinciyi seçmiş. IGG firması Le Grande Bleu Turnuvası 2011 isimli sunucular arası PvP etkinliğini duyurdu.   Oyuncuların katılabilmek için takım kurması gerekiyor. Her takımın lideri tüm takımı oyun forumunda şu şekilde kayıt ettirmesi gerekiyor: Takım adı ve Üye bilgileri (Karakter adı, level, sınıfı). Tüm bilgilerin doğru olması gerekiyor yoksa takım diskalifiye oluyor.

   Her takımda 5 üye olması ve her birinin en az 90 level olması gerekiyor. Bunlardan 4'ü savaş alanındaki maçta kapışırken 1'i de yedek olarak bekliyor. 4 katılımcı arasında 1 Champion, 1 Sharpshooter ve 1 Crusader olabiliyor fakat diğer sınıflarda bir sınırlama yok.

   Ayrıca maçlarda Sandbag, Black Dragon gibi summon itemlerine de izin verilmiyor. Bu yüzden takımların strateji ve takım oyununa ağırlık vermesi gerekiyor. Her maç 10 dakika sürüyor. Eğer 10 dakika sonunda her iki taraftan da hayatta kalanlar olursa maç berabere olarak değerlendiriliyor.

   Tabi ki bu turnuvaya katılanları ödüller bekliyor. Sadece bu turnuva ile kazanılabilecek çeşitli özel ödüller olduğu söyleniyor.
   Bu makalenin forum konusu: Tales of Pirates II 5. yılını korsan kavgaları ile kutluyor Yazan Haberci Forum konusunu göster