• Uçakların Dünyası Geliyor

   Gaijin Entertainment firması 2. dünya savaşı zamanında geçen yeni bir MMO uçuş/savaş simülatörü oyunu World of Planes'i duyurdu.   Gaijin firmasından Kirill Yudintsev: "Bu projeyi çok uzun zamandır gizli tutuyorduk ama artık World of Planes oyununu duyurma zamanı geldi. 2009'dan beri üzerinde çalışıyoruz ve 'IL-2 Sturmovik: Birds of Prey', 'Wings of Prey', 'Apache: Air Assault' oyunlarıyla kazandığımız tecrübe yeni çevrimiçi simülasyon oyununa yansıdı. Tüm tecrübemiz ve kaynaklarımızı bu oyunda kullandık. Eminim ki bu oyun oyuncuların kalplerinde önemli bir yere sahip olacak."

   Yeni oyunu diğerlerinden farklı yapan ne? Yudintsev'e göre oyun averaj oyun bilgisayarları için düzenlenmiş ve bu sayede daha çok kitlelere ulaşıp daha fazla oyuncunun bilgisayarlarının kapasitesini yükseltmeden oynayabilmesini sağlayacak. "Herkesin rahatça oynayabilmesi bizim için çok önemli çünkü bu bir çevrimiçi oyun. Bununla beraber tüm yeni teknolojileri de destekleyip kullanabiliyor."

   Ana özelliklerinden birisi de gerçekçi olması. "Oyunu geliştirenler tecrübeli sanal pilotları dahi etkileyeceğine inanıyorlar. Fakat oyun yeni başlayanlar için de uygun olacak."

   Oyunun temel özellikleri arasında:
   • Geniş bir oyun evreni
    * Detaylı ve geniş alanlar 2. dünya savaşına katılmış ülkelerin gerçek durumlarından oluşuyor. Uydu resimlerinin yanında 1930-1940 yılları arası haritalar kullanılarak tarihi doğruluğu düzenlendi.
   • Bir oyunda yüzlerce uçak
    * 100'den fazla uçak modeli, her bir çarpışmada yüzlerce diğer uçak ile hava savaşları yapıyorlar. Oyuncu tarafını seçip uçağını güncelleyebilir veya Almanya'dan (ilk Bf-109'lardan ilk jetlere kadar), Rusya'dan (BI-1 jeti dahil), RAF (Spitfire'dan Gloster Meteor'a), Japonya ve Amerika'dan yeni uçaklar satın alabilir.
   • Detaylı hasar modeli
    * Bir uçağa yapılabilecek tüm hasarları detaylı olarak görselleştiren benzersiz bir teknoloji, buna bir çizik bile dahil, uçağı vuran merminin açısı bile hesaba katılıyor ve hasarı buna göre belirleniyor.
   • Benzersiz Kariyer Modu
    * Küresel kariyer modunda oyuncunun tarafını seçip zafer kazanmaya çalışıyor. Tüm tecrübeleriniz ve uçaklarınız yükseltilebiliyor ve geliştirilebiliyor. Sıfırdan başlayıp Ace olabilirsiniz.
   • Hayat kadar gerçek!
    * Hardcore simülasyon oyuncuları için uçağın motorunu ayarlama veya tamir için tornavida kullanımı bile düşünülmüş. Bu da çok gerçekçi bir biçimde sunuluyor.
   • En iyi pilot?
    * Doğu, Batı, Pasifik ve Akdeniz bölgelerinde savaş sürekli var. Ve savaşın gidişatı oyuncular tarafından belirleniyor. Ülkeler eğer tüm altyapıları ve yüm yer ordu birimleri yokedilirse yeniliyorlar. Zafer kazanan ülkelerin pilotları yeni rütbeler kazanıyor ve savaş tekrar başlıyor. Her bir savaşın 3 ay kadar sürmesi bekleniyor.


   World of Planes oyununun tam çıkış tarihi henüz belli değil fakat beta test aşamasına sonbaharda geçilmesi planlanmış.
   Bu makalenin forum konusu: Uçakların Dünyası Geliyor Yazan Haberci Forum konusunu göster
   Comments 2 Comments
   1. dreamy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dreamy -
    vay be eğer gerçekten herşey güzel olursa bu oyun alır başını gider aga.
   1. Earendil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Earendil -
    güzel olcak gibi