• Guild Wars 2 ve Thief mesleği

   Guild Wars 2 Thief mesleği duyuruldu ve geriye iki tane kaldı. Onların da yakında açıklanacağı söyleniyor fakat şu an için geliştiriciler Hırsızlara odaklanmış durumda.

   Guild Wars 2 dizayn ekibinden Eric Flannum hırsızların pek çok alanda assassin'lerden farklı olduğunu söylüyor. Assassin'ler düşmana mümkün olduğunca fazla hasar vermeye odaklanırken Thief'lerin hasar verme, müttefiklerini destekleme ve hatta hız ve hareket skill'leri ile kalabalıkları kontrol etme skill'leri var. İşte bu skill'lerden bazılarının gösterildiği bir video:


   Flannum skill'leri birbirine ekleyip büyük iş bitirici bir hareket kullanan Assassin'lerden farklı olarak Hırsızların hasar verdikten sonra güvenli alana kaçmalarının daha uygun olduğunu söylüyor. Çok sayıda skill'in Thief mesleğini öğrenmeyi zor kıldığını fakat diğer meslekleri seçmenin de oyunun çok kolay olacağı anlamına gelmediğini ekliyor.

   "Thief'leri oynamak diğerlerine göre daha fazla yetenek gerektiriyor, bu doğru. Bazı meslekleri oynamanın diğerlerine göre daha kolay olmasını sağladık fakat bu farkın belirgin olmaması için uğraştık. Warrior, ranger ve elementalist oynamak diğer mesleklere göre daha düz fakat en 'basit' mesleği oynamak bile oldukça derinlemesine anlamayı gerektiriyor."

   Guild Wars 2 çıkış tarihi hala kesin değil fakat bu sene kapalı beta aşamasına geçmesi planlanıyor.
   Bu makalenin forum konusu: Guild Wars 2 ve Thief mesleği Yazan Haberci Forum konusunu göster