• [GW2] Norn Irkı


   "Eğer yeterince cesursan, efsanen sonsuza dek yaşar."

   Donmuş kuzeyin - norn'un - kahraman ırkı. Bu büyük, şekil değiştiren savaşçılar bireysel kahramanlık ve zaferi herşeyin üstünde tutarlar. Sadece çeliğin gücüne güvenirler.

   Norn'lar Tanrılara yardım için yalvarıp tapınmazlar. Bunun yerine hayvanların ruhlarına saygı duyarlar ve onların güçlerini alırlar. Norn kutsal totem yaratıklarının şekillerine bürünebilirler - ayı, kar leoparı, kuzgun ve kurt - ve savaşırken (ki bu çok sık olur) onların güçlerini çağırırlar.

   Ice Dragon Jormag tarafından kuzeydeki anavatanlarından sürülen norn'lar Shiverpeak dağının eteklerine kılıçlarıyla yeni bir vatan kazıdılar. Bazı dönek ve bozuk norn'lar - Svanir'in oğulları - en yüce Totem ruhu olarak Jormag'a taptıkları için Büyük Ice Dragon'un gölgesi bu gururlu sürgünlerin üzerindedir. Bu hainleri kanlı bir gelecek bekliyor.

   Acımasız Shiverpeaks'e yayılmış olan norn'lar kalelerde ve Hoelbrak gibi büyük çadırlarda kalırlar. Daha zayıf ırkların hükümetlerini küçük görürler çünkü norn takip etmez, yönetir. Hiçbir norn bir kral veya kraliçe önünde diz çökmemiştir ve çökmeyecektir de.

   Her norn sadece cesur ve güçlünün ölümsüzlüğe ulaşacağını bilir. Zafer kazananlar hikayeler ve şarkılarla kutlanır, güçsüzler unutulur ve zamanın karları altına gömülür. İşte kahramanların yolu, norn'un yolu böyledir.

   kaynak

   Kaynak

   guildwars2.com
   Çeviri: [email protected]
   Bu makalenin forum konusu: [GW2] Norn Irkı Yazan cronos Forum konusunu göster