• [JD] Profesyonel Bloodsmelt Rehberi (Tüm Esper Lvl'leri)

   Bu rehberi "şunun için .. şunu kullan.." veya "hayır öyle yapamazsın, esperini harcamış olursun" gibi mesajlardan bıktığım için hazırladım. Hiçbirşey kesin kanıtlanmış değil ama herkes iyi veya mükemmel rehber hazırlama peşinde fakat hala başarısızlığa uğruyorlar çünkü esper smelt ile ilgili spesifik bir soruya cevap veremeyebiliyorlar.

   Benim rehberim bir lvl 135 esperi nasıl bloodsmelt ile divined yapacağımızı ve bu esperi nasıl daha güçlü hale getirebileceğimizi anlatacak. Ama öncelikle bazı giriş bilgileri vermem gerekiyor (benim açıklamalarımı beğenmezseniz oyun içinde Esper Mystic'e gidebilirsiniz, o da açıklama yapıyor).

   Rehberime başlamadan belirteyim, başka birisinde aynı esperden olsa da aynı statları elde edemezsiniz. Tüm esperler farklıdır!

   1) Esper nereden alınır
   Sunstream City ve Dragon Palace (Divine Realm) bölgelerinde level 1 den lvl 105'e kadar Faction Esper satan Esper Mystic'ler (NPC) vardır. Sunstream City'de sadece human Esper ve Divine Realm'de sadece athan esper alabilirsiniz. Human esperlerini Fort Cloudstorm'dan da alabilirsiniz (normal fiyattan %20 daha ucuz). Level 135 Faction Esper sahibi olmak için 12 spesifik item toplamanız gerekiyor (Dragon Scale, Bilo Spirit vs.) ve görevi Faction Master'dan almanız gerekiyor (Modo = Mr. Gho, Jadeon = Enu vs). Ayrıca bazı non-faction esperler piyango veya görevlerden edinilebiliyor. Esper listesi için bu konuya bakabilirsiniz: http://www.onlineoyun.gen.tr/threads...an-ve-Genel%29

   2) Esper'in Kalitesi
   3 kalite tipi vardır: Precious (en düşük), Heavenly (orta) ve Divined (en yüksek). Her esperinizi edindiğinizde rastgele bir kalitesi olur. Bloodsmelting ile kalitesini yükseltebilirsiniz (daha sonra değineceğim) fakat Divined'den yüksek yapamazsınız. Bir Esper'in kalitesi artabildiği gibi düşebilirde.

   3) Esper'deki Kavuniçi Stat
   Bir lvl 1 Esper satın aldığınızda kavuniçi renkli stat'ı olabilir. Lvl 15+ esperlerde kavuniçi stat'a pek rastlamazsınız. Level 15+ bir esperde kavuniçi stat istiyorsanız Medium kullanmanız gerekir.. Kavuniçi stat için Best Blood Wine (Trigram'lar için), Best Yin-Yang Flag (lvl 15 Esperler için), Best Spirit Light (lvl 45 esperler için) veya Best Dragon Skin (lvl 75+ esperler için) kullanıp kavuniçi stat'ı transfer etmeniz gerekir. Bunun için Esper Mystic'e gidin ve Bloodsmelting'e tıklayın. Ana Esper'inizi 1. boşluğa koyun, kavuniçi stat olan Esper'i 2. boşluğa ve Medium'u 3. boşluğa. Hepsini doğru yerlere koyduğunuza emin olun çünkü 2. esper ve medium bloodsmelt işlemi sonrası yokolur.
   Kavuniçi renk o özelliğin daha yüksek gelişme oranına sahip olması demek değildir. Bloodsmelt işlemi için bir nevi kilit görevi görür -- Bu tip kavuniçi özelliğe sahip bir Esper bloodsmelt yapıldığında, sadece bu özellik artar veya düşer.

   4) Medium
   not: Death Wand, Sinister Orb ve Soul Scepter için medium sadece Spirit Dust'dan edinilebilir.

   Treasure Chest'den Spirit Dust kaldıysa onu direk olarak Tonni'de (Tanis Ka'nın yanında) ihtiyacınız olan medium karşılığı değiştirebilirsiniz. Esas esperiniz için biraz, level 75 esperler için de baya çok lazım. Eğer Spirit Dust yoksa Tonni'deki "Exchange for Spirit Dust" görevi ile 10 Bowl karşılığında 100 spirit dust takas edebilirsiniz. Eğer 10'dan az Bowl varsa Treasure Bowl görevini almalı ve kendi medium tipinizi aramalısınız.

   ipucu: Diyelimki 24 Treasure Bowl var ve hepsini Spirit Dust ile takas etmek istiyorsunuz. İlk 10 Bowl'u Dust'a değişin. Sonra Tonni'ye gidin, Medium Trade'i seçip 3. sekmede 60 Dust'ı bowl'a takas edin. Böylece 20 Bowl ve 40 Spirit dustınız olur. Artık geri kalan Bowl'ları da Dust'a değişebilirsiniz.

   5) Bloodsmelting
   Rehberimi takip ettiğinizde lvl 135 esperiniz bloodsmelt sonrası aşağıdaki gibi olabilir:

   lvl 35 de statlar nasıl olacak bilmiyorum ama hp feci olacak diyebilirim.

   Esperiniz bloodsmelt yapacağınız zaman lvl 20 civarında olmalı çünkü smelt sonrası esperinizdeki değişiklikleri görebilirsiniz. Lv 105 esper bloodsmelt için ihtiyacınız olanlar:
   - Ana esperiniz
   - Best Dragon Skin
   - Lvl 75 Esper
   - Treasure Bowl/Spirit Dust/Medium
   - Trigramlar
   - para (çünkü her bir bloodsmelt işleminde 1s harcanıyor)
   ve zaman.

   Bloodsmelt yaparken Proficiency 0 a döner (lvl düşmez) ve Essence yokolur (Def Tag vs).

   Adım 1 - lvl 75 esperi hazırlamak: Ana esperinizle tüm bloodsmelt'leriniz için Divined lv 75 esper kullanmalısınız (daha ucuz lol). Bir lv 75 esperi divined yapmak kolay. Esper Mystic'e gidin ve lvl 1 esperler alın. Herhangi bir level 1 esperi, lvl 75 esperinizi heavenly yapmada kullanabilirsiniz. Heavenly olduktan sonra kavuniçi stat'lı lvl 1 esper veya heavenly/divined olan kullanmanız gerekiyor. Lvl 75 esper divined olduğunda durup bir sonrakini divined yapmaya başlayabilirsiniz.

   not: Bir lvl 105 esperi sadece lvl 1 esperler ile divine yapmak mümkün!

   Adım 2 - kavuniçi stat: Biraz lvl 1 esper satın alın ve kavuniçi atk stat'ı olmasını umut edin (min atk 0 veya max atk 5-6'dan yüksekse genelde max atk'dır). Eğer kavuniçi health stat'ı olan lvl 1 espere denk gelirseniz saklayın, daha sonra ihtiyacınız olacak (başka bir stat da seçebilirsiniz). Esper Mystic'e gidin ve kavuniçi stat'ı ana esper'inize transfer edin.

   Avantaj:
   - istediğiniz stat'ı diğerlerinden bile daha hızlı yükseltirsiniz
   Dezavantajları:
   - diğer statları şimdilik yükseltemeyeceksiniz
   - diğer statların düşmesi mümkün

   Adım 3 - Ana esper'e bloodsmelt işlemi: Ana esperinizi alın ve 1. boşluğa yerleştirin, divined lv 75 esperi 2. ye ve medium'u 3. boşluğa. Start'a tıklayın ve ne olduğuna bakın.

   Neler olabilir?
   - hiçbirşey .. o zaman sadece smelt işlemi idi.
   - kavuniçi stat artar .. o zaman başarılı bir bloodsmelt.
   - kavuniçi stat atar ve diğer statlar düşer .. o zaman sadece bloodsmelt işlemi idi.
   - kavuniçi stat 2 kat artar .. o zaman bir "crit" bloodsmelt gerçekleştirdiniz (olabilecek en iyi şey)

   5 smelt sonrası hiçbirşey olmadıysa o zaman kavuniçi stat'ı değiştirmeli ve health veya başka birşeyi yükseltmelisiniz.

   Not: Her esperin leveline bağlı olarak bir gelişme sınırı vardır. Bu gelişme sınırı her zaman aynıdır ve sadece marketplace'den alınan Tangon Jades ile artırılabilir. Eğer esper'inizin toplam gelişme sınırına ulaştıysanız 1 stat veya daha fazlasını azaltana kadar bloodsmelt yapamazsınız.

   6) Bir gelişme nasıl azaltılır
   .. ve bir başkası nasıl daha yüksek yapılır!

   Adım 1: Kavuniçi stat'ı düşürmek istediğiniz stat'a değiştirin ve bir Trigram ile bloodsmelt yapın.
   Adım 2: Kavuniçi stat'ı yükseltmek istediğiniz stat'a değiştirin. Esperinizi divined lv 75 esperler ile bloodsmelt yapın. Önceki kavuniçi stat azalmalı ve o anki kavuniçi stat artmalı.

   İstemediğiniz stat minimuma (lvl 1 statları) ulaşana kadar iki adımı tekrar edin. Bu metod ile başka bir stat'da azalabilir.

   7) Başarı Oranları


   kaynak

   Kaynak

   Lucifer(Shura)@jd-forum
   bilgi

   Bilgi

   çeviri: [email protected]   Bu makalenin forum konusu: [JD] Profesyonel Bloodsmelt Rehberi (Tüm Esper Lvl'leri) Yazan cronos Forum konusunu göster
   Comments 4 Comments
   1. DamagEd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    DamagEd -
    Harika bilgiler işin tekniğinden bahsediyor.Ama bloodsmelte ilk başlayanlara tavsiye etmem kafanız karısabilir.105 esperde deneyin o deneyimlerinizi bu konuyla birlestirin.Yine forumumuzda basit acıklamalar var
   1. M e я T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    M e я T -
    Ki zaten, 75 esperini bloodsmelt yapmak pahalıdır. Tek avantajı var, dümdüz oynuyorsanız 75-105 asc aralığını rahat geçersiniz. Ki, zaten lord earthforce ve 1-2 induct exp bonusu ile 105'i 2-3 günde bulabilmeniz mümkün.
   1. DamagEd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    DamagEd -
    oyunda bir arkadasım var ( gavur ) kendisi 75 lvl chi botte divined esper kullanıyor. Esper Blodsmelt ile yapmıs atack 118-890 Benim 135 lvl esperimden yüksek.Blodsmelt yapmayı kafaya koyan bu isin üstüne giden herkes yapabilir.Biraz uğraş biraz sabır bayagıda para gerekiyor tabiki
   1. qtex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    qtex -
    Eline saglık dostum biraz karısık ama olsun. Düşük lvl esperlerle deneyim kazanmak gerek