• Final Fantasy XIV PC sürümü çıkış tarihi belli oldu, PS3 sürümü gecikiyor

   Square Enix MMO rol yapma oyunu Final Fantasy serisinin yeni oyununun PC sürümünün 30 Eylülde çıkacağını duyurdu. PS3 sürümü ise 2011 mart ayına ertelendi. Oyun firmasından Hiromichi Tanaka:
   "Bu eylül dünyanın her yerindeki oyuncular birlikte Eorzea'nın büyüleyici dünyasını araştıracaklar. Oyunculara yeni bir çevrimiçi oyun oynama stili sunuyoruz ve online oyun sevenlerin bunu beğeneceğini düşünüyoruz"

   Oyun iki sürümde çıkacak, standart sürüm 49.99$ ve collector sürümü 74.99$ . 22 Eylülde çıkacak ve "sahne arkası görüntülerinin bulunduğu DVD, özel yapım güvenlik tokeni, bir FFXIV marka tumbler, harita, konsept sanatı içeren bir seyahat günlüğü, Onion Helm oyun içi itemi, 30 günlük oyun deneme süresi ve misafirlerin oyunu sınırlı süre için ücretsiz oynamasını sağlayacak bir pass pakede dahil.

   Aylık abonelik ücreti ise 12.99$ olarak belirlenmiş. Oyunun beta sürümü Temmuz ayında başlayacak. Oyun gereksinimlerini merak edenler için:
   Windows XP/Vista/7
   Intel Core 2 Duo 2GHz veya AMD Athlon X2 2GHz
   2GB RAM
   15GB HDD yeri
   NVIDIA GeForce 9600 512MB veya ATI Radeon HD 2900 512MB
   DirectX 9   kaynak

   Kaynak

   qj.net   Bu makalenin forum konusu: Final Fantasy XIV PC sürümü çıkış tarihi belli oldu, PS3 sürümü gecikiyor Yazan Haberci Forum konusunu göster