• Battlestar Galactica MMORPG oyunu geliyor

   Farklı stillerdeki savaşçıların ellerindeki tüm silahlarla çarpıştığı galaksiler arası bir savaşı konu alan dizi için Universal firması "şahane oyun olur bundan" diye düşünmüş olacak ki Bigpoint firması ile işbirliği yaparak BSG evrenini bir MMORPG oyununa taşıyor.   Battlestar Galactica Online olarak isimlendirilmiş olan oyun geniş BSG evreninde geçecek. Çoğu MMO oyunda olduğu gibi çeşitli sınıflar (class), geniş çapta silahlar ve karakter geliştirme olacak. Eğer bunlardan sıkıldıysanız istediğiniz zaman çeşitli gemilerden ve silahlardan seçip yıldızlara seyahat edebilirsiniz. İsterseniz Cylon'lar tarafından oynayıp insan ırkından kalanları temizlemeye yardım edebilirsiniz.

   Oyunun geliştirilmesinde Unity de bulunuyor. Bu da oyuna web tarayıcı pencerelerinde yüksek kalite 3 boyutlu uygulamaların çalıştırılabilmesini sağlayan Unity motorunun kullanılacağını gösteriyor.

   Universal firmasından Bill Kispert oyunla ilgili şunları söyledi: "Battlestar Galactica oyunu çok güzel olacak bir mülk, cazip karakter sınıfları, çok çeşitli gemi ve silahlar, birden fazla dünya ve dramatik bir hikaye".

   BSG MMORPG oyununun 2010 sonbaharında çıkması planlanıyor.

   kaynak

   Kaynak

   http://kotaku.com/5489428/battlestar-galactica-gets-its-own-massively-multiplayer-game   Bu makalenin forum konusu: Battlestar Galactica MMORPG oyunu geliyor Yazan Haberci Forum konusunu göster