• Ubisoft DDoS saldırılarına yenik düştü

   Ubisoft drm sunucularının DDoS saldırısna uğradığını ve pazar günü bazı müşterilerinin oyunlarını oynayamadığını doğruladı.

   Saldırının oyun yayıncısı firmanın yeni DRM kontrollerini (assassin's creed II ve silent hunter 5 gibi oyunları oynamak için müşterilerin online olması gerekliliği) protesto için yapıldığı apaçık ortada.

   Çevrimiçi Hizmetler Platformu olarak adlandırılan teknolojinin kullanımı internet bağlantısı olmadan oyunun oynanamaması veya oyunu oynarken internet bağlantısı koparsa ilerlemeyi kaydedememe gibi sonuçlar doğuruyor.

   Korsanlığı önleme amaçlı kontroller oyunculardan büyük çapta negatif eleştiri aldı ve hafta sonu yapılan saldırılar da bunun göstergesi.

   Ubisoft pazartesi günü twitter hesabından yaptığı duyuru da saldırı yüzünden ACII ve SH5 oynayamayan müşterilerinden özür diledi.

   Bu arada Ubisoft'un eleştirilere hedef olan kontrolleri bazıları tarafından kırıldı bile. Skid-Row grubu Silent Hunter 5 oyunundaki DRM kısıtlamalarını oyunun çıkmasından 24 saat süre geçmeden atlatmayı başardı. Skid Row oyun için bir crack çıkarıyor.

   Kaynak: The Register
   Bu makalenin forum konusu: Ubisoft DDoS saldırılarına yenik düştü Yazan cronos Forum konusunu göster
   Comments 4 Comments
   1. SCARFACE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SCARFACE -
    hayda :S
   1. Ratchet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ratchet -
    Hahahahahahahaha... PC userlarına acıyorum... X360 backup 4ever... xD
   1. dreamy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dreamy -
    Belliydi böyle olacağı
   1. Ratchet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ratchet -
    Devam etseler keşke... Millet 70 kere oyunu bitirdi (AC2), PC için hala millet çıktı çıkacak bekliyor...